ФОРМИРОВАНИЕ ОПТИМАЛЬНОЙ ВАРИАТИВНОЙ ЧАСТИ УЧЕБНОГО ПЛАНА СПЕЦИАЛЬНОСТИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.31.2017.128256Ключові слова:
оптимизация, учебный план, Интернет-опрос, множество Парето, экспертные оценкиАнотація
В данной статье предлагается подход к формированию и оптимизации качественного перечня дисциплин вариативной части учебного плана специальности, основанный на методах экспертных оценок. При этом нет ограничений на количество экспертов, показателей качества и исследуемых дисциплин. Использование системы Интернет-опроса позволяет подключить широкий круг специалистов-экспертов для повышения доверительной вероятности оптимальности полученных результатов.
Посилання
Нейлор К. Как построить экспертную систему. – М.: Энергоатомиздат, 1991.– 286 с.
Добров Г.М. и др. Экспертные оценки в научно-техническом прогнозировании. – К.: Наукова Думка, 1974. – 160 с.
Бешелев С.Л., Гурвич Ф. Г. Математические методы экспертных оценок. – М.: Статистика, 1980. – 263 с.
Подиновский В.В., Гаврилов В. М. Оптимизация по последовательно применяемым критериям. М., “Сов. радио”, 1975. – 192 с.
Орлов А.И. Экспертные оценки. – М.: Изд-во МГТУ им. Н.Э. Баумана. – 2009. Ч. 2 : – 2011. – 486 с.
Стенiн О.А.,Тiмошин Ю.А., Домаскiна Н.I., Шалабай I.П. Моделi i цiльовi показники учбового процесу в автоматизованих учбових системах. Адаптивні системи автоматичного управління// Міжвідомчий науково-технічний збірник. – Дн-ск, 2006, вип. 9(29).– стр. 140-147.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.