Оптимальное размещение индустриальных предприятий с минимальными экологическими последствиями для данного промышленного региона
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.32.2018.145628Ключові слова:
уравнение Навье-Стокса, экологически значимые зоны, интегральные критерии загрязнения, методы прямого моделирования, линейное программированиеАнотація
В данной статье решается задача оптимального размещения новых промышленных предприятий. Рассмотрены общая математическая модель и типичные ситуации. Указаны методы решения задачи оптимизации и дана интерпретация частных и общих результатов.
Посилання
Л. Долина. Мониторинг окружающей среды и инженерные методы охраны биосферы. Часть 2. Проектирование мониторинга. - Днепропетровск, Континент, 2004, 105 с.
Защита атмосферы от промышленных загрязнений: Справочник. Изд. в 2-х томах / Под ред. С. Кольверта, С. Инглуида. - М.: Металлургия, 1988, 758с.
А. А. Стенин, Е. Ю. Мелкумян, С. А. Стенин Оптимизация вредных выбросов предприятий в экологических зонах промышленного региона. АСАУ. 2017, вып. 1(30), с. 176-183.
Г. И. Марчук Математическое моделирование в проблеме окружающей среды. - М.: Наука, Гл. редакция физ.-мат. литературы, 1982. - 320 с.
А. А. Акамовский и др. Математическое моделирование в проблеме окружающей среды. - СПБ.: БХВ-Петербург, 2008, - 1040 с.
Темам Р. Уравнения Навье-Стокса. Теория и численный анализ (пер. с англ.). - М.: Изд-во "Мир", 1981, 408 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.