Підхід до створення інформаційної системи для ведення обліку присутності за допомогою камери в режимі реального часу
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.43.2023.292256Ключові слова:
інформаційна система, розпізнавання обличчя, режим реального часу, ідентифікація зображень, ведення обліку присутностіАнотація
Мета та завдання дослідження, наведеного в даній роботі, – створити інформаційну систему моніторингу відвідуваності студентів вищих навчальних закладів, за допомогою камери в режимі реального часу. Дана розробка (штучний інтелект) була створена за допомогою спрощення та вдосконалення окремих процесів розпізнавання обличь за рахунок машинного навчання з застосуванням алгоритмів для обробки та підготовки даних. Завдання розроблюваної системи – це моніторинг відвідуваності студентів вищих навчальних закладів, яка буде вести облік присутності студентів за допомогою live-камери. Об’єкт дослідження – процес розпізнавання обличь на відео. Предмет дослідження – методи та моделі розпізнавання обличь на відео.
Бібл. 9, іл. 6, табл. 1
Посилання
Сисак І. Р. Застосунок з контролю відвідуваності занять студентами вищих навчальних закладів: бакалавр: 126 Інформаційні системи та технології / Сисак Ігор Русланович – Київ, 2022. – 69 с.
RealTrac company. Застосунок з контролю відвідуваності занять студентами вищих навчальних закладів [Електронний ресурс] / RealTrac company // Automated timekeeping and attendance accounting system using RTLS. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://real-trac.com/en/company/blog/automated-timekeeping-and-attendance-accounting-system-using-rtls/.
ЩО ТАКЕ СИСТЕМА RFID, В ЧОМУ ЇЇ ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ [Електронний ресурс] // ARDIX. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: https://idcard.com.ua/ua/blog/chto-takoe-sistema-rfid-v-chem-ee-osobennosti-ispolzovaniya/.
Пошук контурів лиця [Електронний ресурс] // OTUS. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: https://habr.com/ru/company/otus/blog/460541/.
Голуб'як І. Методи розпізнавання обличь: Короткий Огляд [Електронний ресурс] / І. Голуб'як // ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». – 2020. – Режим доступу до ресурсу: http://itcm.comp-sc.if.ua/2017/Holubiak.pdf.
Як технологія розпізнавання обличчя працює в натовпі? [Електронний ресурс] // WORLDVISION. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: https://worldvision.com.ua/kak-tekhnologiya-raspoznavaniya-litsa-rabotaet-v-tolpe/.
Як працює технологія розпізнавання обличь? [Електронний ресурс] // SPILNO. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: https://spilno.org/article/tekhnolohiya-rozpiznavannya-oblych-yak-tse-pratsyuye.
Як технологія штучного інтелекту розпізнає обличчя? [Електронний ресурс] // WORLDVISION. – 2020. – Режим доступу до ресурсу: https://worldvision.com.ua/kak-tekhnologiya-iskusstvennogo-intellekta-raspoznaet-litsa/.
Brush K. DEFINITION finite element analysis (FEA) [Електронний ресурс] / Kate Brush // TechTarget. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: https://www.techtarget.com/searchsoftwarequality/definition/finite-element-analysis-FEA.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.