Розробка моделі паралельного програмування на PHP
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.26.2015.45509Ключові слова:
розпаралелювання, швидкодія веб-додатків, модель обміну повідомленнями, розподіл навантаженняАнотація
Розглядається розробка моделі розпаралелювання програмного коду на PHP для підвищення швидкодії веб-додатків. Для реалізації паралельного виконання взято за основу модель передачі повідомлень та запропоновано метод її використання на PHP. Для розподілу навантаження по процесах, запропонована проста схема блочного розподілу. Для експерименту взято розрахунок числа пі, шляхом чисельного інтегрування, оскільки для збільшення точності значно збільшується число ітерацій. Реалізувавши паралельне виконання обрахунків було доведено спроможність інтерпретатора PHPвиконувати код паралельно. За результатами експерименту визначено що виконання програмного коду з використанням моделі передачі повідомлень підвищує його швидкодію на 72%. Але при перевищенні кількості ядер час обрахунку знову починає зростати, що доводить недоцільним використання розпаралелювання на одно процесорних (одноядерних) системах.
Посилання
Карпов В. Е. Введение в распараллеливание алгоритмов и программ / В. Е. Карпов // Компьютерные исследования и моделирование – 2010 - Т. 2 №3 С. 231–272.
Антонов А.С. Введение в паралельные вычисления / А. С. Антонов // Московский государственный университет им. Ломоносова–2002-70 с.
Крилов Є.В. Оптимізація роботи веб-сервера для взаємопов’язаних процесів / Є.В. Крилов, В.К. Анікін, А.О. Шумада // Міжвідомчий науково-технічний збірник «Адаптивні системи автоматичного управління». – 2014. - №1(24). – С.46-52.
Федотов И. Е. Некоторые приемы параллельного программирования / И. Е. Федотов // Московский государственный институт радиотехники –2008–188с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.