Аналіз проблеми синтезу систем управління нелінійними динамічними об'єктами
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.27.2015.63482Ключові слова:
нелінійний об’єкт, АКОР, аттрактор, супроводжуючий функціонал, стійкість, динамічні властивостіАнотація
У даній статті проведено аналіз проблеми синтезу систем управління нелінійними об'єктами. Для пошуку стабілізуючих управлінь із заданими динамічними властивостями перехідних процесів в таких об'єктах запропоновано використовувати метод аналітичного конструювання агрегованих регулювальників (АКАР), який при коректному виборі супроводжуючого функціонала дозволяє істотно спростити завдання оптимізації шляхом зведення її до стандартної процедури відомого методу АКОР. Цей факт в статті ілюструється практичним прикладом. У основі методу АКАР лежить головний принцип синергетики – принцип підпорядкування.
Посилання
Красовский Н.Н. Проблемы стабилизации управляемых движений/ Н.Н. Красовский– М.: Наука, 1987. – 456с.
Летов А.М. Некоторые нерешенные задачи теории автоматического управления/ А.М. Летов – М.: Наука, 1966. – 256c.
Четаев Н.Г. Устойчивость движения. Работы по аналитической механике/ Н.Г. Четаев – М.: Наука, 1965. – 176c.
Современная теория систем управления / Под ред. К.Т. Леондеса. – М.: Наука,1970. – 512с.
Барбашин Е.А. Функции Ляпунова/ Е.А. Барбашин – М.: Наука, 1970. – 240c.
Понтрягин Л.С. Математическая теория оптимальных процессов/ Понтрягин Л.С., В.Г.Болтянский, Р.В. Гамкрелидзе, Е.Ф. Мищенко – М.: Наука, 1969. – 392с.
Кунцевич В.М. Синтез систем автоматического управления с помощью функций Ляпунова/ В.М. Кунцевич, М.М.Лычак – М.: Наука, 1977. – 400c.
Фурасов В.Д. Устойчивость движения, оценки и стабилизация/ В.Д. Фурасов – М.: Наука 1977. – 248c.
Болтянский В.Г. Математические методы оптимального управления/ В.Г. Болтянский – М.:Наука, 1966. – 360c.
Иванов В.А. Теория оптимальных систем автоматического управления/ В.А. Иванов, Н.В. Фалдин –М.: Наука, 1981. – 336c.
Красовский Н.Н. Некоторые задачи теории устойчивости движения/ Н.Н.Красовский – М.: Физматгиз, 1959. – 211c.
Летов А.М. Динамика полета и управление/ А.М.Летов – М.: Наука, 1969. – 360с.
Красовский А.А. Системы автоматического управления полетом и их аналитическое конструирование/ А.А.Красовский – М.: Наука, 1973. – 560c.
Красовский А.А. Универсальные алгоритмы оптимального управления непрерывными процессами/ А.А. Красовский, В.Н.Буков, В.С. Шендрик – М.: Наука, 1977. – 272c.
Kalman R. Contribution to the theory of optimal control/ R.Kalman // Bul.Soc.Mech.Mat. – 1960. Vol.12, No.2. – P.102-119.
Колесников А.А. Синергетическая теория управления/ А.А.Колесников – Таганрог:ТРТУ, Энергоатомиздат, 1994. – 344с.
Хакен. Г. Синергетика/ Г. Хакен. Иерархия неустойчивости в самоорганизующихся системах и устройствах. – М.: Мир, 1980. – 404c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.