Синтез оптимального за витратами палива управління лінійними динамічними системами з післядією
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.27.2015.63485Ключові слова:
лінійні динамічні системи, післядія, принцип мінімума, метод фазової площини, оптимальне управлінняАнотація
У ряді випадків синтез оптимальних законів управління ускладнюється ефектом запізнювання стану, який, зокрема, для об'єктів хімічної промисловості пояснюється процесами рециркуляції, що виникають при перемішуванні реагентів в хімічних реакторах. У промислових об'єктах під рециркуляцією розуміється повернення частини продукту з виходу об'єкта на його вхід з метою повторної переробки і ін. У зв'язку з цим запропонована процедура синтезу таких систем, яка заснована на використанні принципу мінімуму у поєднанні з методом фазового простору ( в даному випадку, фазовій площині), що дозволяє синтезувати в аналітичній формі замкнутий оптимальний за витратами палива закон керування лінійною динамічною системою з післядією. Процедура синтезу проілюстрована практичною реалізацією оптимального закону управління для одного з варіантів систем другого порядку з післядією, якими може бути апроксимована динаміка досить широкого класу реальних промислових об'єктів. Запропоновану процедуру синтезу можна узагальнити на системи більш високого порядку.
Посилання
Системы автоматического управления с запаздыванием: учебное пособие / Ю.Ю. Громов, Н.А. Земской, А.В. Лагутин, О.Г. Иванова, В.М. Тютюнник. // Тамбов: Изд-во Тамб. гос. техн. ун-та, 2007. – 76 с.
Хартовский В. Е. Задачи идентификации и управления выходом для систем с запаздываниями // Автоматика и телемеханіка, 2011. – № 5. – С. 17-31.
Атанс М., Фалб П. Оптимальное управление. – М.: Машиностроение, 1968.– 764 с.
Понтрягин Л.С.,БолтянскийВ,Г.,Гамкрелидзе,Р.В., Мищенко Е.В. Математическая теория оптимальных процессов. –М.: Физматгиз, 1961. –392 с.
Карамзин Д. Ю. Принцип максимума в задаче управления при ограниченных фазовых координатах // Автоматика и телемеханика. –2007,–№2.–С. 26-38.
Эльсгольц Л.Э., Норкин С.В. Введение в теорию дифференциальных уравнений с отклоняющимся аргументом. М.: Наука, 1971.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.