ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ В ERP-СИСТЕМІ ПІДПРИЄМСТВА
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.31.2017.128054Ключові слова:
ERP-система, комплексна система захисту інформації, мережева безпека ERP-систем, інформаційна безпекаАнотація
У статті досліджено основні механізми забезпечення інформаційної
безпеки ERP-систем. Дані системи являють собою сукупність програм, призначених для управління, балансування і оптимізації ресурсів підприємства, вони забезпечують загальну модель даних і процесів для всіх сфер діяльності підприємства. Розглянуто основні аспекти безпеки при роботі з системами, що реалізовують ERP-стратегію. В даний час для забезпечення інформаційної безпеки в ERP-системах, крім штатних засобів захисту інформації, використовуються додаткові програмні засоби, в тому числі
криптографічні, щоб виконати всі вимоги з інформаційної безпеки. Дана стаття дає структуроване уявлення про всі механізми забезпечення інформаційної безпеки в системах управління підприємством. Розглянуто мережеву безпеку ERP-систем, а також безпеку на рівні бази даних, рівні сервера додатків і рівні представлення який призначений для користувачів.
Посилання
SAP ERP Client Server Architecture [Електронний ресурс] – 2014. – Режим доступу до ресурсу: https://www.esds.co.in/blog/sap-erp-client-server-architecture/#sthash.fSpYnQEc.dpbs
Перелік засобів КЗІ, які мають експертний висновок за результатами державної експертизи у галузі КЗІ – 2017. – Режим доступу до ресурсу: http://www.dsszzi.gov.ua/dsszzi/control/uk/publish/article?art_id=111853&cat_id=72110&mustWords=+Перелік+засобів
+КЗІ%2C+які+мають+експертний+висновок&searchPublishing=1
Закон України “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах” від 5 липня 1994 року № 80/94-ВР, Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, № 31, - с.286.
Постанова КМ України “Про затвердження Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах” № 373 від 29 березня 2006 року. [Електрон. ресурс]: - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/373-2006-п.
НД ТЗІ 3.7-003-05 “Порядок проведення робіт із створення комплексної системи захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі”. [Електрон. ресурс]: - Режим доступу:http://www.dsszzi.gov.ua/dstszi/control/uk/publish/article?art_id=46074&cat_id=38835.
НД ТЗІ 2.5-004-99 “Критерії оцінки захищеності інформації в комп’ютерних системах від несанкціонованого доступу”. [Електрон. ресурс]: - Режим доступу: www.dsszzi.gov.ua/dsszzi/doccatalog/document?id=106342.
Методика информационной безопасности. / [Уфимцев Ю.С., Буянов В.П., Ерофеев Е.А и др.] – М.: Издательство “Экзамен”, 2004. – 544 с.
Шон Харрис CISSP.Руководство для подготовки к экзамену. – М.: изд-во “McGraw-Hill Osborne Media ”, 2011. – 875 с.
Шаньгин В.Ф. Защита информации в компьютерных системах и сетях – М.: изд-во “ДМК Пресс”, 2012. – 592 с.
SAP R/3 [Електронний ресурс] – 2017. – Режим доступу до ресурсу:
http://www.softline.kiev.ua/avtomatizatsiya-biznesa/erp-sistemy/603-sap-r3.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.