Оцінка ефективності заходів зі зниження рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємстві
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.1.2019.178226Ключові слова:
виробничий травматизм, професійні захворювання, гігієна праці, шкідливі та небезпечні умови праці, прогнозна модельАнотація
Об’єктом дослідження є система управління охороною праці підприємства. У статті зроблено огляд існуючих принципів запобігання та покращенню умов праці в системах управління охороною праці. Основні недоліки - відсутність відповідної методики оцінки ступеня ризику та професійна і психологічну непідготованість фахівців у цій сфері.
Метою роботи є розробка методичних підходів до оцінки ефективності заходів зі зниження рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємстві як важливої складової сучасної системи управління охороною праці. Для досягнення мети у статті проаналізовано основні причини виробничого травматизму та професійної захворюваності та запропоновано методичний підхід, який дозволяє оцінювати ефективність плану заходів підвищення безпеки виробництва з урахуванням причинно-наслідкових зв’язків між реалізацією заходів та економічними показниками діяльності підприємства. Побудована математична модель прогнозу показників виробничого травматизму та професійної захворюваності.
Бібл. 7
Посилання
Національний профіль з безпеки та гігієни праці. Україна 2018. Міжнародна організація праці. URL : http//www.ilo.org/UkraineEUProject.
Кружилко О.Є., Майстренко В.В., Полукаров О.І., Демчук Г.В. Оцінка ефективності управлінських рішень у сфері охорони праці. Проблеми охорони праці в Україні. 2015. Вип. 29. С. 3–9.
Кружилко О.Є., Сторож Я.Б., Ткалич І.М., Полукаров О.І. Підвищення ефективності управління охороною праці на основі виявлення небезпек та оцінки ризиків виробничого травматизму. Адаптивні системи автоматичного управління. 2017. Вип. 2 (31). С. 38–45.
Оценка рисков на рабочем месте : практическое пособие : [перевод с финского] Мерви Муртонен; [науч. ред. : Г. З. Файнбург]; VTT-техн. исслед. центр Финляндии, М–во социал. обеспечения и здравоохранения Финляндии, Отд. охраны труда. – М.: Международная организация труда, 2011. 63 с.
МОТ. Окружающие факторы на рабочем месте. Инструкция МОТ. Женева, Бюро Международной Организации Труда, 2001 (ISBN 92-2-111628-X).
Парменова Д.Г. Cистематизация факторов опасности для построения профиля риска судових работ. Науковий вісник Херсонської державної морської академії. 2014. № 1. С. 30–35.
Кружилко О.Є., Богданова О.В. Алгоритм вибору методів та визначення результативності оцінки ризику. Вісник Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Екологічна безпека. 2016. Вип. 2 (97). С. 76–81.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.