Удосконалення оперативного управління гігієною та безпекою праці на основі оцінки виробничого ризику
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.1.2019.178227Ключові слова:
гігієна та безпека праці, виробничий ризик, оперативне управління, планування, інформаційна системаАнотація
Об’єктом дослідження є методи управління охороною праці на підприємствах. Схвалення Кабінетом Міністрів України «Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні» зумовлює необхідність побудови системи управління гігієною та безпекою праці на основі ризикоорієнтованого підходу. Побудова вказаної системи потребує проведення теоретичних та експериментальних досліджень, призначених для формування методичного забезпечення процесів ідентифікації існуючих на виробництві небезпек та оцінки виробничих ризиків.
Метою роботи є обґрунтування для практичного використання підходу до оцінювання ризику настання нещасного випадку на підприємстві. Для досягнення мети проаналізовано існуючі методи та підходи до оцінювання виробничих ризиків та запропоновано підхід до оцінки виробничого ризику, який базується на використанні статистичних даних про показники виробничого травматизму з урахуванням галузевої приналежності підприємств.
Бібл. 6, іл. 1.
Посилання
Про схвалення Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні та затвердження плану заходів щодо її реалізації : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 р. № 989-р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/989-2018-%D1%80?lang=ru (дата звернення 20.03.2019).
Бочковський А.П. Теоретичні аспекти універсалізації оцінки професійного ризику в системах управління охороною праці. Вісник Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. 2016. № 14. С. 134–151.
Кружилко О.Є., Богданова О.В. Алгоритм підготовки управлінських рішень на основі комбінованого методу оцінки ризику виробничого травматизму. Наукові праці Національного університету харчових технологій. 2016. № 3 (том 22). С.140–149.
Безручко О.О. Особливості управління економічним потенціалом підприємства в умовах мінливого зовнішнього середовища. Вісник Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Економічні науки. 2014. Вип. 1/2014 (3). С. 96–107.
ДСТУ OHSAS 18002:2015. Системи управління гігієною та безпекою праці. Основні принципи виконання вимог OHSAS 18001:2007 (OHSAS 18002:2008, IDT). [Чинний від 01.04.2016]. Вид. офіц. Київ: ДП «УкрНДНЦ», 2016. 60 с.
Кружилко О.Є., Богданова О.В. Наукові та практичні аспекти застосування інформаційної системи оцінювання виробничого ризику. Теорія і практика будівництва. 2015. № 16. С. 38–42.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.