Використання наноботів в діагностиці стану живого тіла
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.36.2020.209766Ключові слова:
наноботи, нано-робото технічні системи, ізотоп, іонізуюче поле, зона провідності, опроміненняАнотація
Застосування наноботів у сфері діагностування жорстко пов’язано із забо-
роною пошкодження тканин під час введення або виведення такої робото технічної системи з організму. Таким вимогам, за своїми розмірами, задовольняє або молекула або молекулярний комплекс, який виконує діагностуючу функцію в живій системі. Здійснювати таку функцію можна завдяки наявності джерела енергії і ця функція супроводжується дисипацією енергії. Актуальність запропонованого дослідження викликана необхідністю швидкого, а головне точного діагностування стану живого організму. Запропонована тематика поєднує в собі два аспекти: суто технічний (функціонування наноботів) і біологічний – стан організму. Ці аспекти самі по собі є достатньо важливими науковими проблемами, а їх поєднання потребує вирішення третьої наукової проблеми – створення техніко-біологічної концепції діагностування, без пошкодження функцій живого організму та його тканин. Метою дослідження є розробка методики застосування робото технічних систем нанорозмірів до безпосереднього місця діагностування.
Бібл. 12
Посилання
Drexler K. Engines of Creation: The Coming Era of Nanotechnology. New York: Anchor, 1997. 320 p.
Nill K. Glossary of biotechnology and nanotechnology terms. London: Boca Raton, 2006. 402 p.
Mg Himi S., Hunter A. Nanomeficine: current status. FASEB J. 2005. Vol. 19, № 3. P.311-330.
Nanomeficine glossary. URL: http://www.nanocarbontech-nology.com/nanotechglossary. htm (дата звернення: 20.12.2019).
A. Andro, A. Sonzogni. Chart of Nuclides: poster. National Nuclear Data Center BNL. NY: Upton, 2013. 1p.
A. Jerschow. Interactive NMR Freguency Map: poster. NY: NY University. 2011. 1p.
Пархомей И.Р., Пархомей А.Р., Отыченко О.Н. Моделирование влияния наномагнетика на свойства биогенного гидроксиомагнетика. Міжвідомчий науково-технічний збірник «Адаптивні системи управління». 2016. № 1(28). С.83-90.
Audi G., Bersillon O. The NUBASE evaluation of nuclear and decay properties. Nuclear Physics A. 2003. Vol. 624. Pp.3 – 128.
Акерман А.Ф., Грудський М.Я. Вторинне електронне випромінювання під дією - квантів. Київ, 1996 р.
Cetnar J. General solution of Bateman equations for nuclear tranmulations. Annals of Nuclear Energy. 2006. Vol. 33 (7). Pp. 640-645.
Каракстяну М.Х., Дракин С.И. Неорганическая химия. Москва: Химия, 2000. 592 с.
Parkhomey I., Humenyi D, Tkach M. Structural model of robot-manipulator for capture. Conf. ICC SEEA, 2018. pp. 33-42
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.