Моделі і методи побудови «кібернетичних» систем управління якістю діагностики та лікування захворювань ЦНС пацієнтів з урахуванням Європейських стандартів ISO 9000
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.36.2020.209777Ключові слова:
методи, управління, стандарти ISO 9000, модель управління, кібернетичний підхід, методика лікування, менеджмент якості, стандарти якості, процесний підхід.Анотація
У статті розглянуті питання впровадження Євростандартів менеджменту
якості підприємств ІСО 9000, зокрема, в сфері медичних лікувальних послуг, сучасні методи та моделі управління в цій сфері. Запропоновано модель управління якістю лікувальних установ на основі розробленого авторами «кібернетично-го підходу». Аналіз відповідності основних положень кібернетичного підходу і вимог стандартів ISO 9000 демонструє їх хорошу кореляцію. Особливу увагу приділено практичному розгляду системи управління якістю, яка існує в конкретному лікувальному закладі - клініці «АТОС», г. Киев. Специфіка профілю даного медичного закладу диктує особливості застосовуваної моделі управління якістю, в якій такі принципи ISO 9000, як «лідерство», «залучення персоналу» особливо важливі, такий висновок випливає з детального розгляду методичних основ лікування, використовуваних в клініці «АТОС». Надані рекомендації щодо координації всіх сторін лікувальної діяльності на основі принципів кібернетичного підходу з урахуванням вимог ISO 9000, що сприятиме підвищенню якості послуг, що надаються.
Бібл. 10, іл. 1, табл. 1
Посилання
Національний стандарт України ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015, IDT) Системи управління якістю. Вимоги.
Лехан В. М. Слабкий Г. О., Шевченко М. В. Стратегія розвитку системи охорони здоров’я: український вимір. Київ, Дніпропетровськ, журнал «Україна. Здоров’я нації» . № 1(13). - 2010. С. 5-23.
Корнійчук О.П. Трансформація системи охорони здоров’я України: стан та перспективи. Український медичний часопис. № 4(96). 2013. С.20-26.
«Національна стратегія реформування системи охорони здоров’я в Україні на 2015-2020 р.р.» МОЗ України; URL http://moz.gov.ua/strategija (дата звернення 03.09.2019).
Писаренко В.Г., Пакин Ю.В. Современные нейронауки и наркология. Книга 1. Суть проблемы. Издательский дом «Санарис». Киев. 2014. 146 с.
Ю.В.Пакин. Наркомания и алкоголизм: проблемы и новые возможности лечения. Киев. 2000.
Ю.В.Пакин. Диагностика и лечение наркомании (основы в популярном изложении). Киев. 2002.
Ю.В.Пакин. Лечение наркомании: факторы успеха. Киев. 2016.
Писаренко В.Г. Нова модель функціонування живої нейромережі, що враховує запізнювання взаємодії нейронов // Кібернетика і системний анализ. 2016. том. 52. №6. С.181-192.
Писаренко В.Г. Моделювання задач взаємодії нейронів з урахуванням запізнювання їх взаємодії //Кібернетика і системний аналіз. 2018 том. 54 №3. С.189-192.
V.G. Pisarenko, Simulation of the problem of interaction of neurons taking into account the lagging of their interaction .// Cybernetics and Systems Analysis.- Vol. 54, No. 3 (2018). - Published by Springer Science+Business Media, LLC. – P.513- 516
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.