Відновлення гармонійного сигналу по дискретним відлікам
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.37.2020.226793Ключові слова:
АЦП, амплітуда, оцінка точності, частота, фазаАнотація
При побудові різних датчиків часто прагнуть переходити від прямих аналогових методів вимірювання параметрів сигналів до цифрових методів на основі застосування аналогово–цифрового перетворення (АЦП) і мікропроцесорних пристроїв. В даному випадку оцінка параметрів сигналу виходить не з аналізу функції правдоподібності, а з розв’язання відповідних рівнянь, коренями яких є невідомі параметри: частота, фаза і амплітуда сигналу. Наведено формули для розрахунків невідомих параметрів гармонійного сигналу, а також формули для оцінювання похибки розрахунків.
Проаналізовано вплив співвідношення періоду дискретизації та періоду коливань на похибку розрахунків. Таким чином, вирішується завдання: за цифровими відліками гармонійного сигналу з амплітудою, що повільно змінюється, визначити максимально достовірні характеристики вихідного аналогового сигналу.
Бібл. 9, іл. 4, табл. 2
Посилання
Ратхор Т. С. Цифровые измерения. Методы и схемотехника / Перевод с англ. М.: Техносфера, 2004.
Волович Г. Аналого-цифровое измерение переменного напряжения и теорема Котельникова / Компоненты и технологии, №7, 2010, с.144-149.
Аналого-цифровое преобразование / Под ред. У. Кестера. Перевод с англ. М.: Техносфера, 2007.
Зиатдинов С. И. Восстановление сигнала по его выборкам на основе теоремы отсчетов Котельникова/Изв. ВУЗОВ. Приборостроение, 2010. Т. 53, № 5, с.44-47.
Афонский А.А., Суханов Е.В. Интерполяция в цифровой осциллографии /КИПиС 2010 № 5. Современная измерительная техника - http://www.kipis.ru/archive/articles/index.php?ELEMENT_ID=41303
Козлов В.В. Определение параметров гармонических сигналов в условиях действия шумов и помех на основе метода pазложения сигнала на собственные числа/Современные проблемы науки и образования, 2013 № 6 - https://www.scienceeducation.ru/ru/article/view?id=10860
Фалькович С.Е., Хомяков Э.Н. Статистическая теория измерительных радиосистем. М.: Радио и связь, 1981г. - 288с., ил.
Бхаттачария Р.Н., Ранга Рао Р. Аппроксимация нормальным распределением и асимптотические разложения. М.: Наука, 1982г. - 288с.
Вентцель Е.С. Теория вероятностей. - 12-е изд. Москва: ЮСТИЦИЯ, 2018. - 658 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.