Управління станом даних всередині мікросервісу
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.37.2020.226795Ключові слова:
мікросервісна архітектура, управління станом даних, комунікація між сервісамиАнотація
Ця робота детально розглядає проблему стану даних в сучасних системах та її вплив на архітектуру. Популярність мікросервісів підняла проблему збору інформації. Аналіз її рішень є основною темою статті. Були розглянуті різні підходи до комунікації сервісів з акцентом на визначенні їх переваг та недоліків. Проаналізовано взаємозв’язок, доступність та послідовність, визначено оптимальні випадки використання та запропоновано способи зменшення недоліків. Мікросервісна архітектура передбачає наявність декількох джерел даних, тому доступ до необхідної інформації є важливим завданням. У цій статті буде розглянуто різні підходи до роботи зі станом даних, зокрема: мікросервіс без стану, принцип розподілу відповідальності на команди та запити, пряма комунікація на вимогу з кешуванням та без кешування та event sourcing.
Бібл. 8, іл. 2, табл. 1
Посилання
Beal V. ETL - Extract, Transform, Load // https://www.webopedia.com. Available at: https://www.webopedia.com/TERM/E/ETL.html
Richardson C. Pattern: API Gateway / Backends for Frontends //https://microservices.io. Available at: https://microservices.io/patterns/apigateway.html
Evans E. Domain-Driven Design: Tackling Complexity in the Heart of Software 1st Edition / E. Evans. — Addison-Wesley Professional, 2003. — 560c.
Fowler M. BoundedContext // https://martinfowler.com. Available at: https://martinfowler.com/bliki/BoundedContext.html.
Fowler M. CQRS // https://martinfowler.com. Available at: https://martinfowler.com/bliki/CQRS.html.
Connecting Applications with Services // https://kubernetes.io. Available at: https://kubernetes.io/docs/concepts/services-networking/connect-applications-service.
Handy J. Cache Memory Book, The (The Morgan Kaufmann Series in Computer Architecture and Design) 2nd Edition / J. Handy. – Burlington: Morgan Kaufmann, 1998. – 229 с.
Kleppmann M. Making Sense of Stream Processing / M. Kleppmann. — Sebastopol: O'Reilly Media, Inc., 2016. — 172 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.