Методи оптимізації запитів розподілених БД
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.39.2021.247364Ключові слова:
Розподілені БД, способи оптимізації, СУБД, зв'язок «БД-СУБД»Анотація
Об’єктом дослідження є розподілені БД. У статті наголошено на великій різноманітності існуючих баз даних та дано їх коротку характеристику. Проаналізовано переваги, недоліки та необхідні вимоги до розподіленої БД. Окремо перелічено найбільш ефективні шляхи оптимізації структури розподілених БД. Метою роботи є аналіз підходів до оцінки ефективності розподілених БД (продуктивність, масштабованість (розширюваність), надійність, захист даних, доступність, простота розробки додатків, рівень взаємодії з користувачем). Приведено фрагмент граматики мови T-SQL та наведено основні узагальнюючі рекомендації по написанню запитів, що є зручними для оптимізатора і ефективні при виконанні.
Бібл. 4.
Посилання
Belous R. V. Devising a method to identify an incoming object based on the combination of unified information spaces / R.V. Belous, I.V. Krylov, Y.I. Kornaga та ін. // Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. – 2021. – С. 35–44.
Bobreshov-Shishov D.I. Dynamically managing the structure of a distributed database / D.I. Bobreshov-Shishov, L.A. Sayarkin // Young scientist. 2015. № 7. С. 51–53.
Fisun M., Dvoretskyi М., Dvoretska С. Construction of models for optimizing the structure of the database of the node in corporate nformation systems // ITKI, 2020. – vol 48, № 2, С. 52-60.
Yartsev V.P. Distributed databases: a textbook. K. DUT 2018. 97 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.