Синхронізація траєкторій польоту на основі архітектури «Інтернету речей» при реалізації управління рєм
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.40.2022.261536Ключові слова:
Інтернет речей, IoT, проблема роя, цільова точка траєкторії, синхронізація траєкторії, зворотний зв'язокАнотація
Реалізований підхід з використанням архітектури «Інтернету речей» (IoT) [1] для вирішення проблеми втрати синхронізації членами рою дронів при одночасному розробці визначеного плану польоту. Для синхронізації виконання
траєкторій у запропонованому підході використовується аналіз телеметричних даних кожного дрона із заданою дискретністю в якості керування роєм зворотного зв’язку. Крім того, визначено основні вимоги до швидкості зворотного зв’язку від дронів та впливу часу зворотного зв’язку на динаміку управління загальним роєм.
Бібл. 7, іл. 8.
Посилання
Akhaladze A. E. Use of IoT for synchronization of drone flight trajectories // Adaptive automatic control systems. 2021. № 39. C.20-26 URL:
http://asac.kpi.ua/article/view/247381
DJI TelloTallent drone API specifications
Lianos, M. and Douglas, M. (2000) Dangerization and the End of Deviance: The Institutional Environment. British Journal of Criminology, 40, 261 -278. http://dx.doi.org/10.1093/bjc/40.2.261 [Citation Time(s):1]
Ferguson, T. (2002) Have Your Objects Call My Object. Harvard Business Review, June, 1-7. [Citation Time(s):1]
Nunberg, G. (2012) The Advent of the Internet: 12th April, Courses. [Citation Time(s):1]
L. Roselli, N. B. Carvalho, F. Alimenti, P. Mezzanotte, G. Orecchini, M. Virili, et al., "Smart surfaces: Large area electronics systems for Internet of Things enabled by energy harvesting", Proc. IEEE, vol. 102, pp. 1723-1746, Nov. 2014.
L. Atzori, A. Iera and G. Morabito, "The Internet of Things: A survey", Comput. Netw., vol. 54, no. 15, pp. 2787-2805, Oct. 2010.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.