Математична модель перетворювача з чотирнадцятизонним регулюванням напруги
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.40.2022.261644Ключові слова:
напівпровідниковий перетворювач, зонне регулювання напруги, електромагнітні процесиАнотація
У статті проведено аналіз електромагнітних процесів в електричних колах з напівпровідниковими комутаторами. Створено математичну модель перетворювача з чотирнадцятизонним регулюванням вихідної напруги для аналізу
електромагнітних процесів у напівпровідникових перетворювачах з широтно-імпульсним регулюванням. Наведено графіки, що відображають електромагнітні процеси у електричних колах. Математична модель напівпровідникового перетворювача також використовується для дослідження перехідних процесів у напівпровідникових перетворювачах з активно-індуктивним навантаженням. Розвинуто метод багатопараметричних функцій, які входять до алгоритмічних рівнянь аналізу усталених і перехідних процесів у розгалужених електричних колах з напівпровідниковими
комутаторами і реактивними елементами, в напрямку урахування особливостей використання фазних і лінійних напруг мережі електроживлення. Розроблено нову математичну модель усталених і перехідних процесів у електричних колах
напівпровідникових перетворювачів модуляційного типу з багатоканальним зонним використанням фазних напруг трифазної мережі живлення без урахування втрат електроенергії у комутаторах для швидкої оцінки впливу параметрів навантаження на характеристики регульованих синусоїдних і постійних напруг. Результати цієї роботи можна використати для розвитку методу багатопараметричних модулюючих функцій для спрощення аналізу перехідних процесів у електричних колах без врахуванням втрат у ключових елементах.
Бібл. 4, іл. 3.
Посилання
С. С. Розіскулов, Михайленко В. В., Перетятко Ю. В, “Регулювання тривалості перехідних процесів у напівпровідникових формувачах біполярних розрядних імпульсних струмів ”, Технічна електродинаміка, Київ: ІЕД НАНУ, № 4, 2016, С. 41 – 43, doi: https://doi.org/10.15407/techned2016.04.041.
В. І.Сенько, Михайленко В. В., Юрченко М. М., Юрченко О. М., Чуняк Ю. М, “Аналіз електромагнітних процесів у колах з напівпровідниковими перетворювачами з сімнадцятизонним регулюванням вихідної напруги”, Технічна електродинаміка, Київ: ІЕД НАНУ, № 5, 2016, С. 23 – 25, doi: https://doi.org/10.15407/techned2016.05.023.
Н.І. Супруновська, Ю. В. Перетятко, С. С. Розіскудов, В. В. Михайленко, В. І. Чибеліс, В.С. Олійник, “Регулювання параметрів біполярних імпульсних струмів у навантаженні напівпровідникових електророзрядних установок із накопичувальним
конденсатором”, Технічна електродинаміка, Київ: ІЕД НАНУ, № 5, 2017, С. 39–46, doi: https://doi.org/10.15407/techned2017.05.039.
Михайленко В., Майкович І., Наухацька Т., Рокицький Р., “Аналіз електромагнітних процесів у перетворювачі з двадцятизонним регюлюванням вихідної напруги”, Енергетика, економіка, технології, екологія, Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, № 1, 2017, С. 77 – 82, doi: https://doi.org/10.20535/1813-5420.1.2017.102827.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.