Базові методи прийняття рішення в задачах групового управління в середовищі симулювання футболу інтелектуальних агентів
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.40.2022.261666Ключові слова:
RoboCup simulation league, середовище моделювання, моделі поведінки, методи прийняття рішеньАнотація
У даній статті наведено основні принципи та підходи до командної взаємодії інтелектуальних агентів, що використовуються у всесвітніх змаганнях 2D RoboCup simulation league. Відповідно до підходу – «Drop-in player challenge», розроблено та описано базові моделі поведінки, що були протестовані в середовищі моделювання 2D RoboCup simulator. Стаття стисло описує суть моделей поведінки супроводжуючи ілюстраціями та хід проведення експериментального тестування з результатами у вигляді таблиць. Підходом «Drop-in player challenge» почали займатися відносно недавно. Багато відомих команд, такі як Austrian Kangaroos, B-Human, Cerberus, що змагаються в
основних лігах почали брати участь у змаганнях «змішаних» гравців. Це свідчить про потребу саме в такому типі взаємодії. Основна задача роботи – це вдосконалення взаємодії з союзними роботами, що мають інші кодові бази. Такі роботи не мають змоги комунікувати – тільки аналізувати дії союзних гравців і бути корисними для досягнення спільної мети. Також присутній елемент внутрішньо-командної конкуренції, коли задача агенту не тільки максимально допомогти союзним роботам, а і стати найрезультативнішим гравцем в команді. Тема основної роботи охоплює проблематику окремих випадків тактики гри команди, на кшталт, гри з застосуванням тільки нападаючих моделей поведінки, гри з застосуванням тільки оборонних моделей, різних комбінацій моделей поведінки для визначення глобального оптимуму виграшної тактики. За результатами тестування було визначено ефективність розроблених моделей поведінки, найкращі співвідношення застосувань моделей на полі, а також протестовані пограничні випадки застосування моделей, що підтвердило теоретичні передбачення.
Бібл. 6, іл. 7, табл. 4.
Посилання
Robocup [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.robocup.org/.
Robocup 2D [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.robocup.org/leagues/24.
Robocup 3D [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.robocup.org/leagues/25.
Visser U. Recognizing Formations in Opponent Teams [Електронний ресурс] / U.Visser, S. Hübner // Researchgate. – 2000. – Режим доступу до ресурсу: https://www.researchgate.net/publication/220797607.
Pourmehr S. An Overview on Opponent Modeling in RoboCup Soccer Simulation 2D [Електронний ресурс] / S. Pourmehr, C. Dadkhah // Computer and Electrical Engineering Department of K.N. Toosi University of Technology. – 2012. – Режим доступу до ресурсу:
Niki Maleki K. A simple method for decision making in RoboCup soccer simulation 3D environment [Електронний ресурс] / K. Niki Maleki, M. Hadi Valipour, R. Yeylaghi Ashrafi // Researchgate. – 2012. – Режим доступу до ресурсу: https://www.researchgate.net/publication/233861358.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.