Вплив оппонентної кольорової моделі на узагальнюючі здібності нейронних мереж
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.41.2022.271335Ключові слова:
штучні нейронні мережі, клітини-опоненти, кольорові моделі, вектори даних, передобробка сигналів, RGB, LabАнотація
Об’єктом дослідження є процес попередньої обробки даних зображення, який веде до покращення роботи нейронної мережі. Предметом дослідження є попередня обробка кольорового спектру зображення та зміни його моделі.
Метою роботи є метод поліпшення роботи нейронної мережі в задачі класифікації кольорових зображень за рахунок зміни кольорової моделі на етапі попередньої обробки. Запропонована кольорова модель дозволяє виключити кольорові діапазони з нульовими значеннями що не впливають на процес навчання та розпізнавання. Також дана модель дозволяє використовувати взаємовиключні методи по обробці даних.
Бібл. 5, іл. 5.
Посилання
Физиология цветного зрения Cyclowiki : website URL : https://cyclowiki.org/wiki/Физиология_цветного_зрения (application date: 12.08.2022).
Supervised learning Wikipedia : website URL: https://en.wikipedia.org/wiki/Supervised_learning (application date: 23.08.2022).
Gaussian filter Wikipedia : website URL: https://en.wikipedia.org/wiki/Gaussian_filter (application date: 27.08.2022).
Otsu method Wikipedia : website URL: https://en.wikipedia.org/wiki/Otsu_method (application date: 27.08.2022).
Preliminary image processing Modeling and recognition of 2D/3D : website URL : images https://api-2d3d-cad.com/processingimages (application date: 27.08.2022).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.