Аналіз засобів управління потоками в масштабованих комп’ютерних системах
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.41.2022.271352Ключові слова:
потоки, взаємодія потоків, масштабовані комп’ютерні системиАнотація
Об’єктом аналізу є засоби сучасних мов і бібліотек паралельного програмування, орієнтовані на створення і управління потоками. Особливістю роботи є орієнтація на масштабовані системи, де кількість процесорів і відповідно потоків може
змінюватися. Метою роботи є вибір засобів, яки дозволять обирати для масштабованих систем оптимальні засоби динамічного створення та управління потоками. В роботі проаналізовано засоби різних рівнів мов Java, C#, Python, бібліотек WinAPI, MPI, OpenMP. Показано, що для рішення завдання організації взаємодії потоків оптимальним є застосування монітора подібних засобів. Вони забезпечують ефективне рішення обох основних завдань паралельного програмування (комунікації і синхронізації) для масштабованих систем.
Бібл. 5, табл. 1.
Посилання
Barnes J. Programming in Ada 2012 with a Preview of Ada 2022, 2nd Edition. - Cambridge University Press; 2022. - 967 р.
Nagel Chrisian, Professional C# and .NET. Wrox; 2021. - 1008 р.
Oaks S. Java Performance: In-depth Advice for Tuning and Programming Java 8, 11, and Beyond. O’Reilly Media, Inc.; 2end Edition, 2020. – 452 р.
Gorelick M., Ozsvald I. High Performance Python, O’Reilly Media, Inc.; 2end Edition, 2020), - 470 р.
Жуков І., Корочкін О. Паралельні та розподілені обчислення. Навч.посібн. 2-е видання, Київ: «Корнійчук», 2014. - 284 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.