Аналіз методів для захисту даних при використанні мультихмарного підходу
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.42.2023.279171Ключові слова:
кібербезпека, мультихмара, хмарні розрахунки, захист данихАнотація
Об’єктом дослідження є методи захисту даних при використанні мультихмарного підходу. У статі перераховано переваги використання мультихмарного підходу для розміщення сервісів та наведено огляд існуючих методів для захисту даних.
Метою роботи є аналіз методів для захисту даних при використанні мультихмарного підходу. Для досягнення мети проведено порівняльний аналіз існуючих методів. Визначено переваги та недоліки наявних методів розгортання сервісів. При аналізі методів основну увагу приділено наступним характеристикам: цілісність даних, захищеність даних,
складність імплементації методів та відмовостійкість. Так, серед недоліків існуючих методів було визначено низьку захищеність даних та їх цілісність. Був представлений алгоритм для порціювання даних застосунку з подальшим шифрування. Для порціювання використовувався алгоритм кластеризації BEA.
Бібл. 8, іл. 2, табл. 1
Посилання
Thorpe N. Cybersecurity spending - here is how much your company need to spend. Data centric security solutions - SecureAge Technology. URL: https://www.secureage.com/blog/cybersecurity-spending-a-necessary-evil.
cyber-attack statistics, data, and trends | parachute. Parachute | Managed IT Services in the San Francisco Bay Area and Sacramento Valley. URL: https://parachute.cloud/cyber-attack-statistics-data-and-trends/.
Kolakowski N. Market for cybersecurity specialists remains strong. Dice Insights. URL: https://www.dice.com/career-advice/market-for-cybersecurityspecialists-remains-strong.
Pay-as-you-use - Wikipedia. Wikipedia, the free encyclopedia. URL: https://en.wikipedia.org/wiki/Pay-as-you-use (date of access: 10.01.2023).
Why you should care about multicloud. InfoWorld. URL: https://www.infoworld.com/article/2611544/why-you-should-care-aboutmulticloud.html.
Cheng W., Feng H., Liang G. Design of IT infrastructure multicloud management platform based on hybrid cloud. Wireless communications and mobile computing. 2022. Vol. 2022. P. 1 –12. URL: https://doi.org/10.1155/2022/9227948 (date of access: 10.01.2023).
Fragmentation in Distributed DBMS - GeeksforGeeks. URL: https://www.geeksforgeeks.org/fragmentation-in-distributed-dbms/.
Gaurav N. A vertical partitioning algorithm for distributed object-oriented databases. International journal of computer applications. 2015. Vol. 119, no. 2.P. 19–24. URL: https://doi.org/10.5120/21040-3491 (date of access: 29.03.2023).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.