Логiстичний пiдхiд до диспетчеризацiї матерiальних потокiв ГВС
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.22.2013.29042Ключові слова:
матеріальний потік, диспетчеризація, логістична системаАнотація
Робота присвячена аналiзу методiв диспетчеризацiї матерiальних потокiв. Були розглянутi iснуючi методи диспетчеризацiї матерiальних потокiв як пiдзадачi оперативно-диспетчерського управлiнняв гнучких виробничих системах (ГВС), а саме: теорiю масового обслуговування, теорiю маркiвських та напiвмаркiвських процесiв, апарат процесних алгебр, зокрема, min/max алгебру, апарат класичних i модифiкованих сiток Петрi. Серед логiстичних методiв диспетчеризування матерiальних потокiв в ГВС були розглянутi наступнi методи: управлiння матерiальними потоками “точно, своєчасно”, управлiння виробництвом KANBAN, планування та оптимiзацiя виробничих процесiв, система планування виробничих ресурсiв. Також розглядалися особливостi пiдходу логiстичних систем до диспетчеризування матерiальних потокiв. Проведений порiвняльний аналiз систем диспетчеризування матерiальних потокiв i логiстичних систем, в результатi якого, було констатовано схожiсть систем на формальному рiвнi.Посилання
Кислий В.М. Логістика: теорія та практика / В.М. Кислий, О.А. Біловодська, О.М. Олефіренко, О.М. Смоляник. — К.: Центр учбової літератури, 2010. – 360 с.
Кальченко А.Г. Основи Логістики / А.Г. Кальченко. — К. : КНЕУ, 2004. – 284 с.
Уотерс Д. Логистика. Управление цепью поставок: Пер. с англ. / Д. Уотерс. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 503 с.
Жерновий Ю.В. Імітаційне моделювання систем масового обслуговування: практикум / Ю.В. Жерновий. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2007. – 307 с.
Томашевский В.Н. Имитационное моделирование средствами GPSS / В.Н. Томашевский, Е.Г. Жданова. – М.:Бестселлер, 2003. – 416с.
Ямпольський Л.С. Системи штучного інтелекту в плануванні, моделюванні та управлінні: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л.С. Ямпольський, Б. П. Ткач, О.І. Лісовиченко. – К. : ДП «Вид. дім «Персонал», 2011. – 544 с.
Ямпольський Л.С. Гнучкі комп’ютеризовані системи: проектування, моделювання і управління: підручник / Л.С. Ямпольський, П.П. Мельничук, Б.Б. Самотокін, М.М. Поліщук, М.М. Ткач, К.Б. Остапченко, О.І. Лісовиченко. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – 680 с.
Советов Б.Я. Моделирование систем: Учеб. для вузов / Б.Я. Советов, С.А. Яковлев. – 4 изд. стер. – М.: Высш. школа, 2005. – 343 с.
Веников В. А. Теория подобия и моделирования / В.А. Веников, Г.В. Веников. – М.: Высшая школа, 1984. – 439 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.