Оптимiзацiя пошуку маршруту на топографiчних картах
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.22.2013.29057Ключові слова:
алгоритми пошуку, A* стратегiя, JPS алгоритмАнотація
У статтi сформульованi умови постановки задачi побудови маршруту евакуацiїзважкодоступних територiй; обґрунтованi алгоритми розв’язаннязадачiпошуку маршрутууреальномучасi;обранотехнологiїiпрограмнi засоби для реалiзацiїпоставленої задачi.
Розробленоiпроведенообчислювальний експеримент для двохкарт мiсцевостiзвикористанням алгоритмiвА*iJPS(Jumppoint search)за трьома оцiночними функцiями, представленими чебишевою, евклiдовою та манхеттенською вiдстанями. Доведенодоцiльнiсть використання JPS алгоритмаiманхеттенської вiдстанiвякостiоцiночної функцiї.
Посилання
Best First Search [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.macs.hw.ac.uk/~alison/ai3notes/subsubsection2_6_2_3_2.html
Рассел С. Искусственный интеллект: современный подход / С Рассел, П. Норвиг, 2-е изд. — М.: «Вильямс», 2006. — 1408 с.
Near Optimal Hierarchical Path-Finding [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://webdocs.cs.ualberta.ca/~mmueller/ps/hpastar.pdf
Online Graph Pruning for Pathfinding on Grid Maps [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://users.cecs.anu.edu.au/~dharabor/data/papers/harabor-grastien-aaai11.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.