Iнтелектуальний агент в задачах монiторингу безпеки розподiлених комп’ютерних систем
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.22.2013.29078Ключові слова:
iнтелектуальний агент, розподiленi комп’ютернi системи, безпека комп’ютерних системАнотація
У роботi розглянутиймеханiзм захисту розподiлених комп’ютернихсистемрозробленийнаосновi iнтелектуальних агентiв для запобiгання вторгненняврежимi реального часу. Основою запропонованогометодуєпорiвнянняпоточних дiй користувачазранiше зареєстрованими, або сформованими адмiнiстратором правил. Залежно вiд результату механiзм забезпечення безпеки блокує, абодозволяє виконання програм (використання ресурсiв) тапереходитьдо аналiзунаступних дiй користувача. Данеспостереження також використовується у плануваннi та формуваннi прогнозу активностiвсистемi.
Iнтелектуальний агент крiм можливостi вчасно реагувати на загрозу має ряд iнших особливостей. Розроблений на основi iнтелектуального агенту механiзм забезпечення безпеки може також навчатися, таким чином адаптуватися до нової загрози. Завдяки цiй можливостi розподiлена комп’ютерна система завжди буде захищена перед новим типом атаки.Посилання
S.Corley and al. The Application of Intelligent Agent Technologies to Network and Service Management.// Proc. of 15th IS&N Conference, Antwerpen, Belguim, May 2008.
R. Oliveira. Network Management with Knowledge of Requirements: Use of Software Agents.// PhD Thesis.
M. Wooldridge, An Introduction to MultiAgent Systems, John Wiley & Sons Ltd, 2002, paperback, 366 pages, ISBN 0-471-49691-X.
В.Е. Мухин, А.Н. Волокита. Разработка и реализация политики безопасности в распределенных компьютерных системах.// Управляющие системы и машины, N 3, 2010. – с. 78 – 85.
Колесніков А.В. Гібридні інтелектуальні системи: Теорія і технологія розробки. - СПБ: Вид-во СПбГТУ, 2001. - 711 с.
Нвана Х. Програмні агенти: Огляд. Knowledge Engineering Review, Vol.11, No.3, 205-244
Вулдрідж М., Дженнінгс Н. Інтеллектуальнве агенти: теорія і практика . Knowledge Eng. Rev., Vol. 10 (2), pp. 115-152, 1995
Розподілені комп'ютерні системи як складові інформаційних інфраструктур / В.П. Горбулін, О.Г. Додонов, О.С. Горбачик, М.Г. Кузнєцова // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. — 2008. — Т. 10, № 4. — С. 19-24. — Бібліогр.: 9 назв. — укp.
N. Kasabov, Introduction: Hybrid intelligent adaptive systems. International Journal of Intelligent Systems, Vol.6, (1998) 453—454
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.