Алгоритм гнучкого масштабування для хмарних систем з обмеженням на час обслуговування
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.22.2013.29088Ключові слова:
cloud computing, планування, масштабуванняАнотація
На Cloud системи в яких вирiшуються завдання реального часу накладаються додатковi вимоги на алгоритми планування i масштабування. Запропоновано модифiкацiю алгоритму планування A*iалгоритму масштабування для виконання вимог реального часу. Використання балансування навантаження дозволяє маршрутизувати вхiднi запити на вiльнi ресурси системи. Для пiдвищення гнучкостi запропоновано ввести для кожного рiвня прiоритету значення максимального та мiнiмального рiвня завантаження, згiдно з яким проводиться видiлення i звiльнення ресурсiв. Залежно вiд поточного завантаження ресурсiв системи i порогових значень проводиться змiна кiлькостi вiртуальних машин. Алгоритм дозволяє враховувати час установки нової машини i перенесення на неї завдання, оскiльки цеможе бути суттєвим в умовах реального часу. Створено модель системи реальногочасу, експерименти на якiй показали гнучкiсть запропонованого алгоритму.Посилання
Zaina Afoulki. A Security-Aware Scheduler for Virtual Machines on IaaS Clouds / Zaina Afoulki, Aline Bousquet, Jonathan Rouzaud-Cornabas. // Rapport de Recherche. – 2011. – 12p.
Коваленко В.Н. Использование алгоритма Backfill в грид / Коваленко В.Н., Семячкин Д.А. // Распределенные вычисления и Грид-технологии в науке и образовании : труды международной конференции, Дубна, 29 июня-2 июля 2004 г., Россия. – Дубна, 2004, – с. 139-144
Muhammad Kafil. Optimal Task Assignment in Heterogeneous Distributed Computing Systems / Muhammad Kafil and Ishfaq Ahmad // Complex Distributed Systems. – July–September 1998. – p. 42-51.
M. Dorigo. Optimization, Learning and Natural Algorithms: PhD thesis / Marco Dorigo. – Politecnico di Milano, Italy, 1992.
Trieu C. Chieu. Dynamic Scaling of Web Applications in a Virtualized Cloud Computing Environment / Trieu C. Chieu, Ajay Mohindra, Alexei A. Karve and Alla Segal // IEEE International Conference on e-Business Engineering. – 2009. – p.281 – 286.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.