Моделі для формування ринкової вартості нерухомості
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.43.2023.292242Ключові слова:
машинне навчання, аналіз впливу факторів, задача класифікаціїАнотація
Розглянуто проблему непридатності наявної питної води для безпечного споживання. Запропоновано використати моделі, побудовані методами машинного навчання, щоб при аналізі проб води можна було зосередитися на основних параметрах, аби обмежені ресурси не спрямовувалися без необхідності на менш важливі ознаки. При побудові моделей використано три методи: Decision Tree Classifier, Naive Bayes, K-Nearest Neighbors. Кожен з цих методів дає можливість покращити модель за допомогою підбору параметрів, що і було зроблено. Реалізовано три моделі: модель DTC з використанням ентропії при розбитті вузла, модель Naive Bayes з найкращим значенням var_smoothing та модель KNN з оптимальним числом «сусідів». Для оцінки ефективності запропонованих моделей використано тестові дані, що не використовувались для побудови моделей, та кілька різних критеріїв оцінки якості моделей.
Бібл. 5, іл. 11
Посилання
World Health Organization Guidelines for drinking-water quality, Forth Edition. Geneva: World Health Organization, 2011. 564 ɫ.
Water Quality. URL: https://www.kaggle.com/datasets/adityakadiwal/water-potability
Hastie T., Tibshirani R., Friedman J. The Elements of Statistical Learning. New York: Springer New York, 2009
Naive Bayes Algorithm: Everything You Need to Know. URL: https://www.kdnuggets.com/2020/06/naive-bayes-algorithm-everything.html
Library Matplotlib. URL: https://matplotlib.org/stable/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.