Вплив зменшення розмірів нейронної мережі на її здатність до узагальнення
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.43.2023.292262Ключові слова:
нейромережа, узагальнення, розмір нейромережі, ознаки, класифікація, перенавчанняАнотація
Предметом дослідження у даній роботі є вплив зменшення розмірів нейромережі на її узагальнюючі можливості. Об'єктом дослідження є різні конфігурації нейронмережевих моделей та їх параметри, такі як кількість нейронів у прихованому шарі та кількість незалежних ознак. Метою цієї роботи є дослідження впливу різних конфігурацій нейромережевих моделей, зокрема зменшення їх розмірів, на їхню здатність до узагальнення. Робота
спрямована на визначення того, коли зменшення розмірів нейромережі призводить до покращення її здатності до узагальнення, і коли обмеження розмірів може заважати досягненню бажаної помилки на навчальних даних. Дослідження також має на меті встановлення оптимальних конфігурацій нейромережевих моделей для різних задач
класифікації на основі впливу розміру мережі та кількості ознак на їхню здатність до узагальнення.
Бібл. 4., іл. 7
Посилання
Fukumizu K. Effect of batch learning in multilayer neural networks // Proceedings of the 5th International Conference on Neural Information Processing (ICONIP'1998). - 1998. - C. 67-70.
Lawrence S., Giles C.L. Overfitting and neural networks: conjugate gradient and backpropagation // Proceedings of the International Joint Conference on Neural Networks (IJCNN'2000), Como, Italy. - 2000. - C. 114-119.
Caruana R.A., de Sa V.R. Benefitting from the variables that variable selection discards // Journal of Machine Learning Research. - 2003. - Том 3. - С. 1245-1264.
Caruana R.A. Multitask learning // Machine Learning. - 1997. - Том 28. - С. 41-75.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.