Альтернативний спосiб створення критерiю адаптивно- пошукової iдентифiкацiї динамiчної системи Ван-Дер-Поля
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.17.2010.297922Ключові слова:
ідентифікація, хаотична динаміка, критерій ідентифікації, нелінійна коливальна система Ван-Дер-ПоляАнотація
У статтi запропоновано та дослiджено альтернативний критерiй iдентифiкацiї хаотичної системи Ван-Дер-Поля. Показано переваги створення адаптивно-пошукової системи iдентифiкацiї з використанням критерiю, що запропоновано.
Посилання
Михалёв А.И., Гуда А.И. Выбор критерия при адаптивно-поисковой идентификации динамической системы Ван-Дер-Поля // Адаптивные системы автоматического управления. – 2010. – № 16(36). – С. 154–160.
Анищенко В.С., Астахов В.В., Вадивасова Т.Е., Нейман А.Б., Стрелкова Г.И. Шиманский-Гайер Л. Нелинейные эффекты в хаотиче-
ских и стохастических системах. – Москва-Ижевск: Институт компьютерных исследований, 2003, 544 стр.
Михалёв А.И., Гуда А.И., Новикова Е.Ю. Синтез критерия идентификации нелинейных динамических систем на физических принципах // Адаптивные системы автоматического управления. – 2007. –№11(31). – С. 136–142.
Михалёв А.И., Гуда А.И. Адаптивно-поисковая идентификация хаотической динамической системы Дуффинга // Адаптивные системы автоматического управления. – 2008. –№12(32). – С. 166–171.
МагницкийН.А.,СидоровС.В.Новые методыхаотической динамики. – М.:Едиториал УРСС, 2004 – 320 с.
Мун Ф. Хаотические колебания: Вводный курс для научных работников и инженеров. – М.: Мир, 1990. – 312 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.