Метод криптографічно строгої ідентифікації на основі незворотних табличних перетворень на полях Галуа
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.44.2024.302428Ключові слова:
ідентифікація на основі концепції нульових знань, криптографічно строга автентифікація, криптографічні алгоритми на основі алгебри полів Галуа, експоненціювання на полях Галу, передобчисленняАнотація
Об'єктом досліджень є процеси криптографічно строгої ідентифікації віддалених користувачів розподілених систем з використанням незворотних перетворень алгебри скінчених полів Галуа. В статті здійснено огляд існуючих методів криптографічно строгої ідентифікації учасників віддаленої інформаційної взаємодії. Показано, що в сучасних
умовах їх суттєвий недолік полягає в низькій швидкодії, зумовленій складністю обчислювальної реалізації експоненціювання над числами великої розрядності. Метою роботи є підвищенні ефективності криптографічно строгої ідентифікації віддалених абонентів за рахунок прискорення її обчислювальної реалізації. Для досягнення поставленої мети запропоновано метод, я якому прискорення криптографічно строгої ідентифікації досягається за рахунок використання для перевірки правильності сеансових паролі експоненціювання на полях Галуа з показником, що являє собою ступінь двійки. Для реалізації цієї операції розроблена таблична технологія, що базується на використання передобчислень і не потребує знання утворюючого поліному поля Галуа.
Бібл. 10, табл. 1
Посилання
Schneier B. Applied Cryptography. Protocols. Algorithms and Source codes in C. Ed.John Wiley, 1996 - 758 p.
Mu Han Zero-knowledge identity authentication for internet of vehicles: Improvement and application. / Mu Han, Yin Zhikun, Chen Pengzhou, Zhang Xing, Ma Shidian.// PLoS ONE.- 2020.- Vol.15 –No.9.-P.217-247. DOI.ORG/10.137/journal.pone.0239043
Lamport L. Password Authentication with Insecure Communication / L.Lamport //Communications of the ACM. -1981.- Vol.24.- № 11,- P.770-772.
Bardis N. Zero-Knowledge Identification Method Based on Block Ciphers / N. Bardis, N. Doucas, O. Markovskyi // Proceeding of 2017 International Conference on Control, Artificial Intelligence, Robotic & Optimization (ICCAIRO). May 2017. DOI: 10.1109/ICCARO.2017.63.
Feige U. Zero knowledge proofs of identity / U.Feige, A. Fiat, A.Shamir A.// Journal of Cryptology, - 1988.- Vol.1.- №.2. – P.77-94.
Schnorr C.P. Method for Identification Subscribers and for Generating and Verificating Electronic Signatures in data Exchange System. - US Patent #4995,083.19- 1991.
Guillou L.C. A Practical Zero-Knowledge Protocol Fitted to Security Microprocessor Minimizing Both Transmission and Memore / L.C. Guillou, J.J. Quisquater // Proceeding of Advances of Cryptology – Eurocrypt-88.- SpringerVerlag.- 1988.- P.123-128.
Марковський О. П. Використання алгебри полів Галуа для реалізації концепції нульових знань при ідентифікації та автентифікації віддалених користувачів /О.П.Марковський, Захаріудакіс Лефтеріс., В.Р.Максимук // Электронне моделювання. 2017.- № 6.- С.96-110.
Николайчук Я.М. Коди полів Галуа: теорія і застосування / Я.М. Николaйчук //Тернопіль.-Вид-во ТНУ. —2012. - 576 с.
Калмиков І.А. Розробка методу нелінійного шифрування інформації з використанням операції піднесення до степеня для кінцевого поля Галуа / І.А. Калмиков, Е.С. Степанова, К.Т. Тинчеров// Сучасні наукомісткі технології. - 2019.- № 9. - С.84—89.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.