Метод незалежної статистичної перевірки узгодженої роботи експертної комісії
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.21.2012.30687Ключові слова:
статистическая выборка, гипотеза, функция распределенияАнотація
Крім традиційних сфер, а саме мистецтва, культури, спорту і освіти, так звані "журі" активно використовуються в даний час і в інших сферах діяльності людини. Так, для наукових установ і виробничих підприємств важливу роль в підборі кваліфікованих кадрів відіграють групи експертів, що формуються зі складу досвідчених фахівців. Саме вони з достатнім ступенем точності можуть встановити ступінь підготовки того чи іншого фахівця для роботи в конкретній сфері діяльності.
Експертні оцінки ступеня підготовки фахівців можуть вважатись досить надійними тільки за умови гарної узгодженності тестових оцінок членів експертної комісії.
У цій статті пропонується метод перевірки узгодженості думок експертної комісії, заснований на критеріях Брандта-Снедекора і Фішера.
Посилання
Гмурман В.Е. Теория вероятностей и математическая статистика – Москва: Высшая школа, 2004 г. – 479 стр.
Стенин А.А. Автоматизированные обучающие системы (анализ и синтез). – Луганск: Издательство восточно-украинского национального университета, 2000 г. – 109 стр.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.