Про метрики для бази знань лінгвістичного аналізу
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.21.2012.30688Ключові слова:
метрики, база знань, метадані, лінгвістичний аналіз, обробка текстів, метамодельАнотація
Розглядаються питання побудови нових метрик, які можна використовувати в завданнях аналізу лінгвістичних даних при їх комп'ютерній обробці для побудови нових параметричних критеріїв оцінки характеристик текстового матеріалу, що оброблюється. Показана можливість формування різних метрик для вимірювання станів процесів аналізу і обробки лінгвістичних об'єктів тексту з урахуванням прийнятих обмежень щодо функціонального трактування інформації і знань в розробленій лінгвістичній базі знань.
Запропоновані метрики можуть також використовуватися для створення нових оцінок повноти описів таких об'єктів, вимірювання відмінностей подій і фактів між собою при аналізі в базі знань, виявлення нових знань в ній. Отримані оцінки можна використовувати як один з підходів, наприклад, для підвищення релевантності пошукових запитів в ІТ – середовищі, а також для підвищення керованості вказаних процесів аналізу і обробки у разі використання таких оцінок на рівні метамоделей. Розроблено шаблон метамоделі, який може служити основою при формуванні конкретних метрик.
Посилання
Разработка ПО: метрики программных проектов. Обзор ITC.UA, 2007, http://itc.ua/articles/razrabotka_po_metriki_programmnyh _proektov_27774
Kagdi H., Collard M., Maletic J. Towards a Taxonomy of Approaches for Mining of Source Code Repositories // ACM SIGSOFT Software Engineering Notes, Proceedings of the 2005 international workshop on Mining software repositories MSR '05. St. Louis, Missouri, 2005, P. 1–5.
А. А. Стенин, Ю. А. Тимошин, В. Г. Галаган, В.П. Ярченко. О функциональности базы знаний по анализу и обработке лингвистической информации. Адаптивні системи автоматичного управління - Дніпропетровськ: ДНВП Системні технології, 2012-Вип.21(41).-с.
Метрики управления ІТ- услугами / Питер Брукс; пер. с англ.- М.: Альпина Бизнес Букс, 2008.-283 с.
В.А. Молчанова, Т.А. Тумина. О формировании интегрированной базы знаний компании. – //Транспортное дело России, 2008.
Питер Джексон Введение в экспертные системы = Introduction to Expert Systems — 3-е изд. — М.: «Вильямс, 2001. — С. 624. —ISBN 0-201-87686-8
Шемсединов Т.Г. http://blog.meta-systems.com.ua/2011/01/blog-post_28.html
Баргесян А.А., Куприянов М.С., Степаненко В.В., Холод И.И. Технологии анализа данных: Data Mining, Visual Mining, Text Mining, OLAP. 2-е издание. СПб: БХВ-Петербург, 2007. 375 с.
http://msquaredtechnologies.com/m2rsm/docs/rsm_metrics_narration.htm
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.