Комп’ютерне моделювання динаміки повітряних потоків у циклонних камерах
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.21.2012.30691Ключові слова:
закручені потоки, інтегральні перетворення, ітераційна схема, конвективно-дифузійний перенос, концентрація домішок, повітряна суміш, рівняння Нав’є-Стокса, турбулентний рух, сепараціяАнотація
Розглядаються процеси конвективно-дифузійного переносу повітряної суміші у циклонних камерах, що використовуються у якості сеператорів повітря від твердих домішків (пилу). Досліджується розподіл компонент швидкості руху потоку у циклонній камері, математична модель якого описується системою диференціальних рівнянь Нав’є—Стокса. На відміну від загальноприйнятих методів пошуку розв’язань цієї системи, що грунтуються на різницевих схемах, запропоновано числово-аналітичний ітераційний метод розв’язання відповідної крайової задачі. Викладено відповідний алгоритм розв’язання, що грунтується на використанні інтегральних перетворень, із його реалізацією шляхом розробки відповідного програмного забезпечення. Отримані результати є підгрунття для дослідження процесів турбулентного руху суміші та відкремлення твердих домішків із повітряної суміші.
Посилання
Гупта А., Лилли Д., Сайред Н. Закрученные потоки.—М.: Мир, 1987. – 589 с.
Халатов А.А., Авраменко А.А., Шевчук И.В. Теплообмен и гидродинамика в полях центробежных массовых сил. Том 3.— Закрученные потоки: Институт техн. теплофизики НАНУ, 2000. –474 с.
Зеленський К.Х, Ігнатенко В.М, Коц О.П. Комп’ютерні методи прикладної математики.—К.: Наукова думка, 2002. – 480 с.
Ітераційний метод розв'язання нелінійних крайових задач /К.Х. Зеленський. Наукові нотатки. Міжв. збірник. Вип. 26.—Луцьк, ЛНТУ, 2009.—С.92—100.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.