Інтелектуальна система оцінки тривалості обслуговування запитів
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30700Ключові слова:
«Інтелектуальний Дайлер», нейронні мережі, багатошаровий персептронАнотація
В даній статті виконано дослідження методів вирішення задачі управління дзвінками в колл-центрі при використанні інтелектуальних нейронних мереж. Виконано огляд існуючих рішень для колл-центрів та приведені їх недоліки. Враховуючи вимоги колл-центрів до модулю управління зроблена постановка задачі та виконано огляд методів її вирішення. Для реалізації модулю «інтелектуального додзвону» вибрані нейронні мережі, а саме багатошаровий персептрон. Приведена архітектура мережі, проведено її навчання та виконано аналіз результатів її роботи. Виходячи з середньоквадратичних відхилень між фактичними та прогнозованими результатами, пр. збільшенні розмірів навчальної вибірки похибка прогнозів мережі прямує до 0, це значить що архітектура нейромережі підібрана вірно.Посилання
Круглов В.В., Борисов В.В. Искусственные нейронные сети. Теория и практика. – 2-у изд. Стереотип. – М.: Горячая линия-Телеком, 2002. – 382с.: ил.
Нейронные сети. STATISTICA Neural Networks: Методология и технологии современного анализа данных / Под редакцией В.П. Боровикова. – 2-у изд., перераб. И доп. – М.: Горячая линия – Телеком, 2008. – 392с., ил.
Вучков И. Прикладной линейный регрессионный анализ. – М. Финансы и статистика, 1987. – 239 с.
LOOK AHEAD METHOD AND APPARATUS FOR PREDICTIVE DIALING USING A NEURAL NETWORK. Joseph P.Bigus; Richard A. Diedrich, both of Rochester, Minn.; Charles E. Smith, Boca Raton, Fla. International Business Machines Corp. Armonk, N.Y. Dec 11, 1990.
http://www.freepatentsonline.com/5570419.html - System and method for an improved predictive dialer.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.