Дослідження ефективності виконання алгебраїчних операцій над матрицями на графічному процесорі
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30703Ключові слова:
матриця, GPGPU, cuda, ATI Stream, обчислювальне ядро, графічний процесор, центральний процесорАнотація
В роботі розглядається застосування GPGPU підходу до виконання операцій над матрицями (додавання, множення, множення на скаляр). Виконується порівняльний аналіз швидкості виконання операцій на ЦП та ГП однієї цінової категорії.
Під час роботи було підібрано декілька моделей вхідних даних, таких, щоб можна було провести розрахунки як невеликої, так і великої обчислювальної складності. Алгоритми, які використовувались для моделювання алгебраїчних операцій, базувались на визначенні цих операцій, й ніякі додаткові оптимізації не проводились.
За результатами виконання алгоритмів, що реалізовують досліджувані операції над матрицями, зроблені висновки, щодо умов, при яких кожен з підходів дає більшу швидкість розрахунків.
Посилання
GPGPU Review, Tobias Preis, European Physical Journal Special Topics 194, 87-119 (2011).
http://gpgpu.org/ - General-Purpose Computation Using Graphics Hardware.
GPGPU survey paper: John D. Owens, David Luebke, Naga Govindaraju, Mark Harris, Jens Krüger, Aaron E. Lefohn, and Tim Purcell. "A Survey of General-Purpose Computation on Graphics Hardware". Computer Graphics Forum, volume 26, number 1, 2007, pp. 80-113.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.