Вибір параметрів квадратичних критеріїв у задачах оптимального управління лінійними об'єктами
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30704Ключові слова:
критерій якості, параметри критерію якості, вимога адекватності, вимога конструктивності, завдання управління, регулятор, оптимальне управлінняАнотація
В статті розглянуто рішення задачі вибору параметрів квадратичних критеріїв якості для задоволення вихідних вимог споживача до системи управління лінійними об’єктами. Доведено, що рішення задачі управління компромісне і воно може бути отримано після рішення задачі управління для конкретного об'єкта в загальному вигляді згідно параметрам критеріїв якості. Останні визначаються компромісно розробником алгоритму управління спільно з СПОЖИВАЧЕМ системи оптимального управління. У статті наведено методику визначення параметрів критеріїв оптимальності, а значить і параметрів алгоритму управління. Наведені результати виконаних експериментальних досліджень доводять ефективність розробленої методики. Доведено також, що у разі неприйнятного рішення задачі управління єдиним способом отримання прийнятного рішення задачі управління є зміна параметрів самого об'єкта управління, а цілком вірогідно що і його структури.
Посилання
Э.П. Сейдж, Ч.С. Уайт III. Оптимальное управление системами // Москва – 1982.
А.Г. Кику, В.Ю. Шейко. Корректная постановка задачи фильтрации переменных состояния и подходы ее решения. // Адаптивные системы автоматического управления. – 2011. – № 18 (38).
В.Ю. Шейко. Оптимальное управление при помощи регуляторов, синтезированных на основе улучшенных фильтров переменных состояния // Адаптивные системы автоматического управления.-2011.-№19 (39).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.