Метод фіктивної координати в задачах оптимального управління системами з післядією
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30711Ключові слова:
оптимальне управління, метод фіктивної координатиж системи з післядієюАнотація
Розглядається задача оптимального управління системами з післядією. Запропоновано метод фіктивної координати, який дозволяє звести вихідну систему з післядією до системи звичайних диференційних рівнянь і рівнянь переносу, до яких можна застосувати відомі методи оптимізації. Продемонстровано практичне застосування метода фіктивної координати на прикладі розв’язування задачі оптимального управління автономної системи опалювання виробничого приміщення. Метод фіктивної координати узагальнено на системи з нестаціонарним запізненням. Показано, що метод може бути застосовано для систем з декількома процесами, що мають післядію.Посилання
Эльсгольц Л.Э. Дифференциальные уравнения и вариационное исчисление. М.: Наука, 1969. – 732с.
Костюк В.И., Стенин А.А., Игнатенко В.Н. Оптимальное по расходу топлива управление системами с последействием. (англ.). Сб. System Science, Poland,v.3, №2, 1977, p.159 -169.
Стенин А.А. Оптимальное по расходу топлива управление системами второго порядка с последействием при фиксированном времени перехода. Сб. Вестник КПИ, серия «Техническая кибернетика». Вып. 1, 1977, с. 11-13.
Чаки Ф. Современная теория управления. М.: Мир, 1975.– 820 с.
Фельдман Л.П., Петренко А.І., Дмитрієва О.А. Чисельні методи в інформатиці. К.: Видавнича група BHV, 2006. – 480 с.
Атанс М., Фалб П. Оптимальное управление. М.: Машиностроение, 1968. – 764 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.