Моделювання і порівняльний аналіз роботи класичного і нечіткого ПІД-контролерів в автоматичних системах управління
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30714Ключові слова:
нечіткий контролер, синтез моделі нечіткого контролера, лінгвістичні змінні, перехідні характеристики, характеристичне поле нечіткого ПІД-контролераАнотація
Розглянута ідентичність дій класичного ПІД-контролера, для оперативної перебудови якого використовується досвід експерта, і нечіткого ПІД-контролера, що використовує в процесі управління нечітку базу знань. На реальному прикладі розглянуті перехідні характеристики класичного і нечіткого ПІД-контролерів, зміни значень вихідних величин АСК з їх використанням . Представлені моделі контролерів і розрахунки їх параметрів. Синтезована модель нечіткого контролера і проаналізована його робота в АСК. Проведені дослідження підтвердили, що для замкнутих АСК з класичним ПІД - контролером можливо розрахувати такий нечіткий ПІД - контролер, який даватиме еквівалентну перехідну характеристику АСК, тобто це означає, що в даному випадку можна провести еквівалентну заміну класичного на нечіткий ПІД - контролер.Посилання
Леоненков А.В. Нечеткое моделирование в среде MATLAB и fuzzyTECH.− СПб.:БХВ-Петербург, 2003. − 736 с.: ил.
Нечеткие множества в моделях управления и искусственногог интеллекта/ Под. Ред. Д.А.Поспелова. − М.:Наука,1986. .− 312 с.
Pivonka P., Breijl M. Use of Fuzzy PID controllers in Fuzzy on trol of coal power plants. − Proceedings of the Fuzzy Conference “Fuzzy Logic in Engineering and Natural Sciences”. Zittau, 1996, рр. 441-448.
Dokumentetion fur das Simulationssystem DynStar Version 7.22, Dez. 1997. − 297.
Lutz H., Wendt W. Taschenbuch der Regelungstechnik. Verlag Harry Deutsch, Frankfurt a. M., 1995, − 665.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.