Використання алгоритмів теорії розкладів для задач планування завдань і тайм-менеджменту
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.45.2024.313201Ключові слова:
теорія розкладів, планування завдань, еволюційний алгоритм, жадібний алгоритм, тайм-менеджментАнотація
Якісний тайм-менеджмент є ключовим фактором успішності виконання робочих завдань та ведення проєктів. Зокрема, задачі формування розкладів є важливою частиною організації робочого процесу. Ефективно сформований розклад дозволяє оптимізовувати час та ресурси, підвищуючи ефективність та якість виконаної роботи. Для вирішення задач формування розкладів використовується теорія розкладів. На даний момент існує багато алгоритмів вирішення подібних задач, проте алгоритми мають бути підлаштовані під конкретні задані умови, забезпечуючи при цьому якість вирішення задачі та швидкодію. В даній статті запропонований гібридний алгоритм, який поєднує в собі елементи еволюційного та жадібного підходів, для вирішення задач теорії розкладів.
Бібл. 5, іл. 6, табл. 1.
Посилання
Scheduling Theory, Algorithms, and Systems / Michael L. Pinedo – 2012. – 5 Edition – P. 1-3.
Theory of Scheduling / Michael L. Pinedo - 2016. - P. 1-10.
Introduction to Algorithms / Thomas H. Cormen, Charles E. Leiserson, Ronald L. Rivest, Clifford Stein - 2022 - P. 341-351.
Genetic Algorithm in Search, Optimization and Machine Learning / David E. Goldberg – 1989 – P. 1-2.
Shmatko M., Zhurakovska O. Using theory of scheduling algorithms for tasks planning and time management. Proceedings of the V International Scientific and Practical Conference of Young Scientists and Students “Software Engineering and Advanced Information Technologies (SoftTech-2023)”, Kyiv, 19-21 Dec., 2023. P.385-387.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.