Структурно-функціональний рівень організації природно-мовної бази знань
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.23.2013.32205Ключові слова:
БССС, природно-мовні технології, ситуація, природно-мовно база знаньАнотація
В даній статті розглядається питання побудови природно-мовної бази знань як складової індивідуальної мовної системи, що постає основою формування всіх сучасних технологій, орієнтованих на опрацювання природно-мовної інформації.
В основу проектування бази знань закладається системний рівень мовної організації, що базується на інтегральному підході до аналізу мовленнєвої діяльності людини. На цьому шляху вдалося чітко визначити поняття базової семантико-синтаксичної структури, яка постає похідною від структурно-функціонального рівня зорового аналізатора.
Ця структура постає квантом знань, тобто структурно організуючим компонентом формування і функціонування природно-мовної бази знань, що власне і визначає архітектуру такої БЗ.
Пропонується створення бази знань на основі мережі взаємно повязаних квантів знань, представлених БССС. Розглядається можливість формування міждисциплінарної БЗ, в яку на структурному рівні закладається можливість автоматичного накопичення та доповнення знань, вимоги до структури такої БЗ, її загальні особливості та можливості її розширення. Розглядається можливість гнучкого налаштування процесу обміну інформацією з базою знань шляхом використання маркерів.
Окремо окреслюються деякі обмеження і вимоги до лінгвістичного процесора як повязаної з БЗ складової індивідуальної мовної системи.
Посилання
Щерба Л.В. Языковая система и речевая деятельность / Л.В. Щерба. – Л.: Наука, 1974. -?
Кисленко Ю. І. Системна організація мови: Монографія. / Ю.І. Кисленко – К.: Український літопис, 1997. - 217 с.
Кисленко Ю.І. Архітектура мови (лінгвістичне забезпечення інтелектуальних інтегрованих систем) : Учбовий посібник. / Ю.І. Кисленко – К.: Віпол, 1998. - 343 с.
Кисленко Ю. И. От мысли к знанию (нейрофизиологические основания) - монография / Ю.И. Кисленко – К.: «Український літопис», 2008 – 102 стр.
Структурно-функціональний рівень організації лінгвістичного процессора: збірник праць конференції «Штучний інтелект - 2012» / Ю.І. Кисленко, О.С. Черевко – Кацивелі, 2012. – Т.3. – С. 43–51.
Проблемы и перспективы развития поисковых систем: сборник трудов конференции «Искусственный интеллект - 2011» / Ю.И. Кисленко, А.В. Терентьев. – Кацивели, 2011. – Т.3. – С. 55–66.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.