Метод кешування індексів при оптимізації пошуку в базах даних
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.23.2013.32207Ключові слова:
пошук даних, індекси, оперативна пам'ять, кешуванняАнотація
У роботі розглянуті алгоритми завантаження в оперативну пам'ять СУБД індексів, які використовуються в запитах. Основою першого алгоритму є класичне завантаження індексів в оперативну пам'ять при використанні їх в запитах до БД, а основою другого алгоритму є використання методу кешування індексів, який призначений для БД з великою кількістю запитів, які використовують порівняно невелику кількість індексів.
Розроблено опис алгоритмів завантаження індексів, які описують роботу даних методів та проведено аналітичну та експериментальну оцінку застосування методів, яка дозволяє підтвердити їх ефективність.
Експерименти проводились на існуючій базі даних студентів НТУУ «КПІ» та показана можливість адаптування алгоритму кешування індексів для різних СУБД. Вони дозволили в повній мірі підтвердити аналітичні дані та визначити умови для застосування відповідних алгоритмів.Посилання
Фуфаев Э.В., Фуфаев Д.Э. Базы данных / Академия, 2012. – 320 с.
Ицик Бен-Ган Microsoft SQL Server 2008. Основы T-SQL / БХВ-Петербург, 2009. – 430 c.
Маркин А. В. Построение запросов и программирование на SQL / Питер Кому, 2008. – 704 с.
Дейв Энсор, Йен Стивенсон Oracle. Проектирование баз данных / Лорі, 2006. – 560 с.
Каролин Бегг, Томас Коннолли. Базы данных. Проектирование, реализация и сопровождение. Теория и практика / Вильямс, 2006. – 532 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.