Дослідження вейвлетного метода стиснення зображень для підвищення швидкодії веб-додатків
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.23.2013.32208Ключові слова:
стиснення зображень, швидкодія веб-додатків, вейвлетне стиснення, різності коефіцієнтиАнотація
Розглядається методика підвищення швидкодії веб-додатків шляхом зменшення розміру файлів, що завантажуються, а саме стиснення зображень. При використанні зображень в кольоровому спектрі з прозорістю застосовано модифікований метод вейвлетного стиснення, зокрема з зберіганням п’яти, десяти та п’ятдесяти відсотків коефіцієнтів для зменшення розміру стисненого файлу зображення при умові зберігання його якості. Вихідним форматом для конвертації був обраний формат bmp , так як він зберігає інформацію про пікселях зображення у вигляді простого двомірного масиву і тому займає найбільше пам'яті на диску. Були проведені експериментальні дослідження, за допомогою яких показано, що застосування даного методу дозволяє зменшити розмір файлу зображення мінімум на 47 % у порівнянні з рештою поширеними форматами даних графічних зображень. Це дає можливість істотно зменшити час завантаження файлів зображень у веб -додатках.Посилання
Яковлев А.Н. Введение в вейвлет-преобразовани. / А.Н. Яковлев. — Новосибирск: НГТУ, 2003. - 104 с.
Уэлстид С. Фракталы и вейвлеты для сжатия изображений в действии: пер. с англ. / С. Уэлстид.— М.:Триумф, 2003. —319 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.