Моделі і алгоритми автоматизованої побудови об’єктних моделей предметного середовища
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.18.2011.33478Ключові слова:
об’єктно-орієнтована модель, предметне середовище, семантичний аналіз, семантичний граф, контекстно-вільні граматики, шаблони проектуванняАнотація
Розглянуто моделі та алгоритми, що формалізують та автоматизують процес побудови об’єктно-орієнтованих моделей предметних середовищ. Специфікація моделі предметного середовища задається природною мовою. На етапі аналізу вербального опису предметного середовища здійснюється розбір мови, який передбачає синтаксичний аналіз з використанням контекстно-вільних граматик, та семантичний аналіз з програмною реалізацією об’єктної моделі. На першому етапі семантичного аналізу відбувається побудова семантичного графа. Наступний етап семантичного аналізу використовує семантичні процедури граматики для побудови класів в термінах мови С++. В процесі автоматизованої побудови об’єктної моделі предметного середовища використовуються шаблони проектування, що забезпечує зручність та гнучкість програми. Використання розробленого програмного продукту на етапі проектування та моделювання програмного забезпечення забезпечує створення каркасу програми з описом інтерфейсів класів об’єктної моделі.
Посилання
Ахо А., Сети Р., Ульман Дж. Компиляторы: принципы, технологии и инструменты. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2003. – 768 с.
Гулаков В.В., Ковалюк Т.В. Моделювання опису предметного середовища засобами синтаксично-орієнтованої трансляції //Адаптивні системи автоматичного управління. – 2008. – Вип. 12 (32). С. 54-61.
Гамма Э., Хелм Р., Джонсон Р., Влиссидес Дж. Приемы объектно-ориентированонного проектирования. Паттерны проектирования. – СПб.: Питер, 2008. – 366 с.
Ларман К. Применение UML и шаблонов проектирования. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2001. – 496 с.
The Book of Qt 4: The Art of Building Qt Applications by Daniel Molkentin Paperback, 440 Pages, Published 2007, 1st Edition
Рейуорд-Смит В. Дж. Теория формальных языков. Вводный курс. – М.: Радио и связь, 1988. – 128 с.
Bjarne Stroustrup. Evolving a language in and for the real world: C++ 1991-2006.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.