Категорії часу та простору в інформаційних природно-мовних технологіях
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.18.2011.33480Ключові слова:
мовного матеріалу, природно-мовні технології, індивідуальною мовною системою, базою знаньАнотація
В роботі аналізуються мовні засоби відтворення просторових та часових відношень для потреб автоматичного опрацювання мовного матеріалу. Акцентується увага на структурній організації цих засобів, які багато в чому подібні між собою. Ретельно аналізуються мовні засоби кількісного та якісного характеру для відтворення часу та простору, простежуються структурні особливості їх організації та взаємодії на шляху відтворення мовними засобами складних просторово-часових відношень.
Посилання
Щерба Л.В. О трояком аспекте языковых явлений и эксперименте в языкозна-нии : избр. труды. /Щерба Л.В. Языковая система и речевая деятельность. – Л.: Наука, 1974. – 24-39 с.
Кисленко Ю.І. Архітектура мови (Лінгвістичне забезпечення інтелектуальних інтегрованих систем). – учбовий посібник. – К.: Віпол,1998. – 344 с.
Кисленко Ю.И. От мысли к знанию (нейрофизиологические основания): Мо-нография. – К.: «Український літопис»,2008.-101 с.
Физическая энциклопедия (под ред. А.М. Прохорова) Т.4. – М.:1994. – 704 с.
Кандрашина Е.Ю., Литвинцева Л.В., Поспелов Д.А. Представление знаний о времени и пространстве в интеллектуальных системах. – М.: Наука, 1989. – 328 с.
Апресян Ю.Д. Лексическая семантика. – М.: Наука, 1974. – 307 с.
Енохович А.С. Справочник по физике и технике. Учебное пособие для уча-щихся. – М.: Просвещение, 1989. – 224 с.
Гвоздев А.Н. Формирование у ребенка грамматического строя русского языка. – М.: АПН, 1949. – 268 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.