Мовленнєва діяльність та її моделювання
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.16.2010.33754Анотація
Робота присвячена питанням формування інформаційних природно-мовних технологій, які намагаються моделювати окремі прояви мовленнєвої поведінки людини – однієї з найскладніших форм її інтелектуальної діяльності. Аналізується сучасний стан справ у вказаному напрямі, окреслюються перспективи розвитку таких технологій на шляху інтеграції наукових досягнень у всіх помежованих напрямах.
Посилання
Кисленко Ю. От мысли к знанию (нейрофизиологические основания) – Монография - Киев : Издательство «Український літопис», 2008. – 102 С.
Щерба Л.В. О трояком аспекте языковых явлений и эксперименте в языкознании. // Языковая система и речевая деятельность. – М., 1974.
Мельников Г.П. Системология и языковые аспекты кибернетики М., «Сов. Радио», 1978. – 368 с.
Гаврилова Т.А. , Хорошевский В.Ф. Базы знаний интеллектуальных систем: Уч. пособ. для студ. вузов – СПб.: ПИТЕР, 2001. 384
Звегинцев В.А. История языкознания ХIХ – ХХ веков в очерках и извлечениях – ч. II. - М.: Просвещение, 1965.
Пиотровский Р.Г. - Лингвистические уроки машинного перевода, Вопросы языкознания, № 4, 1985. – с. 18-27.
Астахова Л.И. Предложение и его членение /прагматика, семантика, синтаксис/ Днепропетровский ГУ, 1992.
Грамматика современного русского литературного языка. Наука, М., 1970, (Грамматика-70).
Золотова Г.А. Коммуникативные аспекты русского синтаксиса. – М.: Наука, 1982.
Перцов Н.В. О некоторых проблемах современной семантики и компьютерной лингвистики // Московский лингвистический альманах, 1996, - Вып. 1, с. 9-66.
Звегинцев В.А. Предложение и его отношение к языку и речи Изд. МГУ, 1976. – 308 с.
Городецький Б.Ю. Компьютерная лингвистика: моделирование языкового общения. (Пер. с англ. /сост., ред. и вступ. ст. Б.Ю. Городецкого). - Серия "Новое в зарубежной лингвистике", Вып 24. – М.: Прогресс, 1989.- 432 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.