Адаптивна система керування кутом тангажу літальних об’єктів
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.16.2010.33769Анотація
Робота присвячена використанню дуального спостерігача в адаптивних системах автоматичного керування. Описується новий принцип побудови таких систем, здатний значно підвищити якість їх роботи. Наводяться результати експериментальних досліджень перехідних процесів у таких системах керування з дуальним спостерігачем за різних умов.
Посилання
Тютюнник А.Г. Оптимальні і адаптивні системи автоматичного керування: Навчальний посібник. – Житомир: ЖІТІ,1998.-512с.
Летов А.М. Динамика полета и управление, М., « Наука».1969. 360с.
Топчеев Ю. И., Потемкин В. Г., Иваненко В. Г. Системы стабилизации. М., «Машиностроение», 1974. 248с.
Иващенко Н.Н. Автоматическое регулирование. Теория и элементы систем. Учебник для вузов. М., «Машиностроение». 1978. 736с.
Шпіт С.В., Янцеловський С.Г., Ткаченко О.І.. Системи автоматичного керування з еталоном – спостерігачем // Адаптивні системи автоматичного управління. -2008-№12(32).- с. 145 – 151.
Шпіт С.В., Семчишин А.В. Автономна багатомірна система керування з еталонами – спостерігачами // Адаптивні системи автоматичного управління. -2009 - №13(33).- с. .
Шпіт С.В. Дуальний спостерігач в системах автоматичного керування // Адаптивні системи автоматичного управління. -2009 - №14(34).- с. .
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.