Планування оптимального режиму електроспоживання на експлуатаційній ділянці нафтопроводу в умовах диференційованих тарифів на електроенергію
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.15.2009.33858Анотація
Стаття присвячена вирішенню задачі планування оптимального режиму електроспоживання експлуатаційної ділянки нафтопроводу в умовах тарифів на електричну енергію, диференційованих за періодами часу. Пропонується метод планування, що дозволяє зменшувати вартість спожитої електричної енергії при збереженні загальної продуктивності експлуатаційної ділянки. Наведена оцінка економічної ефективності застосування методу на експлуатаційній ділянці магістрального нафтопроводу.
Посилання
Праховник А.В. Управління енерговикористанням: проблеми, завдання та ме-тоди вирішення / А.В. Праховник // Управління енерговикористан-ням : зб. доп. / за заг. ред. А.В. Праховника. – К. : Альянс за збереження енергії, 2001. – С. 169–190.
Розен В.П. Використання внутрішніх резервів технологічних процесів при ке-руванні режимами електроспоживання промислових підприємств / В.П. Розен, М.В. Прокопець // Автоматизація виробничих процесів : Всеукр. наук.-техн. журн. – 2006. – №1(22). – С. 26–30.
Кутуков С.Е. Мониторинг энергопотребления магистральных нефтепрово-дов / С.Е. Кутуков, Р.Н. Бахтизин // Пробл.сбора, подгот. и трансп. нефти и нефтепродуктов : Сб.тр. /ИПТЭР;ТрансТЭК. - Уфа, 2003. - Вып.62. -С.46-49.
Валиев М.А. Потери электроэнергии при перекачке нефти по магистральным нефтепроводам / М.А. Валиев, В.А. Шабанов // Материалы III конгресса неф-тепромышленников России «Проблемы нефти и газа». – УГНТУ, Уфа, 2001.
Праховник А.В. Оптимальное управление электропотреблением при магист-ральной транспортировке нефти / А.В. Праховник, Н.В. Прокопец // Проми-слова електроенергетика та електротехніка. Промелектро. – 2008. – №4. – С. 50–54.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.