Моделювання предметного середовища засобами синтаксично-орієнтованої трансляції
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.12.2008.34147Анотація
Розглянуто підхід до розв’язання задач з прикладного моделюванню предметного середовища, а саме розробка програмних засобів, що дозволяють автоматизувати процес лексичного та синтаксичного аналізу опису предметного середовища. Запропоновано створення мови, близької до природної англійської, яка дозволяє задати об’єктно-орієнтовану модель предметного середовища. Результатом роботи є створення транслятору, який аналізує вхідні дані, що є описом предметного середовища природною мовою, і формує оголошення класів мовою програмування для подальшої розробки об’єктно-орієнтованої програмної системи. Розробка базується на методах і алгоритмах лексичного аналізу із застосуванням регулярних виразів і синтаксичного аналізу з використанням алгоритму низхідного синтаксичного аналізу.
Посилання
Ахо А., Сети Р., Ульман Дж. Компиляторы: принципы, технологии и инструменты. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2003. – 768 с.
Рейуорд-Смит В. Дж. Теория формальных языков. Вводный курс. – М.: Радио и связь, 1988. – 128 с.
Ларман К. Применение UML и шаблонов проектирования. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2001. – 496 с.
INTERNATIONAL STANDARD. ISO/IEC FDIS 14882. Programming languages – C++.
Вирт Н. Алгоритмы+структуры данных =программы. – М.: Мир, 1985. – 406 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.