Комп’ютерне моделювання процесів демпфування рідини у рухомих резервуарах
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.11.2007.34161Анотація
Задача визначення коливань вільної поверхні рідини у рухомих ємкостях безпосередньо пов’язана із проблемою транспортування рідини повітряними судами (літаками, що призначені для гасіння пожеж, зокрема, лісових).
На ґрунті варіаційного принципу Гамільтона побудована математична модель коливань рідини у рухомій ємкості. Запропоновано ітераційний алгоритм вирішення задачі про коливання рідини у ємкості. За результатами моделювання визначено оптимальне розташування повздовжніх демпфуючих перегородок у рухомій ємкості з метою гасіння коливань рідини.
Посилання
Луковский И.А. Введение в нелинейную динамику твердого тела с полостями, содержащими жидкость.—К.: Наукова думка, 1990.—296 с.
Лимарченко О.С. Исследование некоторых нелинейных задач динамики совместного пространственного движения цилиндрического резервуара и частично заполняющей его жидкости.—К.: 1984.—57 с. (Препр./АН УССР. Ин-т математики; 84.58).
Зеленський К.Х., Ігнатенко В.М., Коц О.П. Комп’ютерні методи прикладної математики.—К.: Академперіодика, 2002.—480 с.
Зеленский К.Х., Игнатенко В.Н., Коц А.П. Компьютерные методы прикладной математики. Т.2. Реализация. —К.: Академперіодика, 2000.—280 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.