Математичне моделювання вмісту розчиненого кисню та біохімічного вживання кисню у поверхневих водах
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.11.2007.34169Анотація
Екологічні проблеми, що пов’язані із вживанням чистої води, спонукають дослідження, спрямовані на виявлення антропогенного впливу та запобігання негативних наслідків на стан поверхневих вод. У пропонованій роботі виконані дослідження щодо вмісту розчиненого кисню та біохімічного вживання кисню як одного з головних факторів, що визначають стан поверхневих вод.
Виконано математичне моделювання балансу РК—БВК, математична модель якого описується системою рівнянь у частинних похідних з відповідними початковими та межовими умовами. Отримані результати дозволяють вирішити задачу оптимального управління процесами формування балансу РК—БВК з метою забезпечення життєдіяльності водних організмів у поверхневих водах.
Посилання
Згуровский М.З., Скопецкий В.В. и др. Численное моделирование распространения загрязнения в окружающей среде.—К.: Наукова думка, 1997.— 364 с.
Зеленський К.Х., Ігнатенко В.М., Коц О.П. Комп’ютерні методи прикладної математики.—К.: Академперіодика, 2002.—480 с.
Зеленский К.Х., Игнатенко В.Н., Коц А.П. Комп’ютерные методы прикладной математики. Т.2. Реализация. —К.: Академперіодика, 2000.—280 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.