Оптимальне за витратами палива програмне керування системами з транспортним запізнюванням
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.9.2006.37501Анотація
Розглядаються дві задачі на оптимум витрати палива з компромісним критерієм, що враховує тривалість перехідного процесу при нефіксованому часі руху системи, і критерієм з чистою витратою палива при фіксованому часі руху системи.
На прикладі системи другого порядку з транспортним запізнюванням подається методика синтезу програмних оптимальних керувань, яка базується на принципі максимума і методі фазового простору. Для кожної оптимізаційної задачі отримані аналітичні вирази для знаходження моментів перемикання при різній кількості інтервалів знакосталості оптимального керування системою другого порядку з транспортним запізнюванням.
Посилання
Атанс М., Фалб П. Оптимальное управление.— М.: Машиностроение, 1984.—764 с.
Понтрягин Л. С., Болтянский В. Г., Гамкрелидзе Р. В., Мищенко Е. В. Математическая теория оптимальных процессов.— М.: Наука, 1969.—364 с.
Табак Д., Куо Б. Оптимальное управление и математическое
программирование.—М.: Наука, 1975.—270 с.
Игнатенко В. Н., Стенин А. А. О числе переключений в оптимальных по расходу топлива системах управления.// Адаптивные системы автоматического управления. Республиканский межведомственный сборник.—К.: Техніка, 1983, с.42—46.
Павлов А. А. Синтез релейных систем, оптимальных по быстродействию. М.: Наука, 1966.—250 с.
Олейников С. А., Зотов В. Г. Основы оптимального и экстремального управления.—Л.: Высшая школа.-- 220 с.
Игнатенко В. Н., Стенин А. А., Сиз В. В. Оптимальное по расходу топлива управление системами второго порядка с запаздыванием. //Вестник КПИ, серия автоматики и электро-приборостроения.—К.: Техніка, 1973, с. 119—126.
Стенин А. А. Оптимальное по расходу топлива управление системами второго порядка с последействием при фиксированном времени перехода.// Вестник КПИ, серия технической кибернетики, №1.—К.: Техніка, 1977, с.11—13.
Антамонов Ю. Г. Автоматическое управление с применением вычислительных машин.—М.: Судпромгиз, 1962, с. 212.
Лернер А. Я. Принципы построения быстродействующих систем и регуляторов.—М.: Госэнергоиздат, 1961. с.250.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.