Адаптивний контроль захищеності комп’ютерної мережі на основі нечіткої логіки
DOI:
https://doi.org/10.20535/1560-8956.8.2005.37510Анотація
Робота сучасних систем аналізу захищеності має реактивний запізнений характер та потребує від адміністратора виконання ручних підготовчих операцій, крім того, ще одним з недоліків, під час використання систем аналізу захищеності є те, що вони створюють додаткове навантаження на мережу.
Метою статті є розробка методу адаптивного контролю захищеності комп’ютерної мережі. Адаптація полягає в тому, що робота методу дозволяє пристосовуватися до стану мережі.
Посилання
Галатенко В.А. Основы информационной безопасности – М.: ИНТУИТ.РУ "Интернет-Университет Информационных Технологий", 2003. – 280 с.
Шохін Б.П., Юдін О.М., Мазулевський О.Є. Вдосконалення контролю за станом захищеності комп'ютерної мережі на основі адаптивного моніторингу // Зб. наук. пр. ВІТІ НТУУ «КПІ» – К. : ВІТІ НТУУ «КПІ» – 2004. – №4. – 208 - 217 с.
Юдін О.М., Мазулевський О.Є. Експериментально-теоретичне дослідження засобів аналізу захищеності комп’ютерної мережі // Зб.наук.пр.«Труди академії»–К : НАОУ–2005. – №57. – 139-145 с.
Ротштейн А.П. Интеллектуальные технологии идентификации: нечеткие множества, генетические алгоритмы, нейронные сети. – Винница: УНИВЕРСУМ – Винница, 1999. – 320 с.
Леоненков А.В. Нечеткое моделирование в среде MATLAB и fuzzyTECH : СПб. : БХВ-Петербург, 2003. – 736 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.